لینک های دسترسی

ابراز تاسف وزیر خارجه امریکا  ازتلفات اهالی ملکی  افغانستان


هیلری رادوم کلنتن وزیر خارجه ایالات متحده نسبت تلف شدن حیات اهالی ملکی در افغانستان، که ظاهراً در اثر ضربات هوائی ایالات متحده در افغانستان دست داده، ابراز تاسف کرده است .

خانم کلنتن بروز چهار شنبه در وزارت خارجه حین ملاقات اتش با حامد کرزی رئیس جمهورافغانستان و آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان این مطلب را اظهار نمود. هردو رئیس جمهور قراراست امروز در قصرسفید با رئیس جمهور اوباما ملاقات کنند .

کلنتن گفت اداره اوباما از وقوع تلفات اهالی ملکی افغانستان عمیقاً متاسف است. او گفت حکومات ایالات متحده وافغانستان مشترکاً بر این واقعه تحقیق خواهند کرد .

آقای کرزی از کلنتن بخاطرابراز نگرانی اش از این رهگذر ابراز سپاسگذاری کرد وگفت امیدوار است ایالات متحده و افغانستان بتواتنند سر انجام امکان وقوع مجدد همچو تلفات را محو سازند .

خانم کلنتن گفت پاکستان و افغانستان در مقابله با افراطیون با یک دشمن مشترک مواجه اند. آقای کرزی و زرداری هردو تمایل شان را برای همکاری با همدیگر ابراز داشتند .

آقای کرزی افغانستان و پاکستان را یک جفت پیوسته خواند و گفت دو کشورشریک رنج وخشنودی همدیگر اند .

آقای زرداری اظهار نمود دیموکراسی جوان کشور اوبه توجه و تغذیه نیازدارد و پاکستان ، افغانستان و ایالات متحده امریکا و همه کشورهای جهان قربانی دهشت افگنی شده اند. او اظهار نمود که تهدید مشترک است و مسئولیت ها باید مشترک باشد .

آقای اوباما امروز چهار شنبه در قصر سفید باآقای کرزی و آقای زرداری روسای جمهور افغانستان و وپاکستان ملاقات خواهد کرد و بعد هر سه رئیس جمهورمشترکاً به گفت وشنود د خواهند پرداخت. مامورین ایالات متحده می خواهند هر سه کشور در مبارزه علیه طالبان با هم بطور نزدیکتر همکاری کنند.

دفتر آقای کرزی میگوید رئیس جمهورافغانستان تصمیم دارد تلفات اهالی ملکی افغان در جنگ را مطرح سازد .

بروز سه شنبه رئیس جمهور پاکستان آقای زرداری در شبکه تلویزیونی « سی ان ان » گفت که شورش طالبان تهدیدی رابرای حکومت او نساخته بلکه صرف یک تهدید به امنیت و سلامتی خود اومی باشد. او شورش طالبان را را یک فصل تازه در منازعات قبایلی و نژادی پاکستان خواند. او همچنان گفت که زراد خانه زروی کشوراش مصئون بوده و در امن قراردارد .

XS
SM
MD
LG