لینک های دسترسی

Breaking News

تقاضای پاپ برای تشکیل موطن فلسطینیان


پاپ بندکت خواستار یک راۀ حل دو دولت برای منازعۀ اسرائیل و فلسطینیان شد، که ممکن است او را در موقف مخالف حکومت جدید اسرائیل قرار دهد.

پاپ بروز دوشنبه طی بیانیه ای در تل ابیب گفت از همۀ کسانی که مسؤل هستند التماس میکند تا برای یک راۀ حل عادلانه همۀ مجراها را جستجو کنند تا باشد که هر دو ملت در موطن خود شان در صلح و در داخل سرحدات مصون شناخته شده بسویۀ بین المللی، زندگی کنند.

وقتی پاپ سخنرانی میکرد، بنیامین نتانیاهو، صدراعظم جدید اسرائیل حاضر بود. صدراعظم اسرائیل بمقابل سپردن تعهد برای یک موطن جداگانۀ فلسطینیان، مقاومت کرده است.

متعاقباً پاپ بندکت در جریان دیدار از آبدۀ هالوکاست، به ملیون ها یهودی که در جریان جنگ جهانی توسط نازی کشته شده بودند، ادای احترام نمود.پاپ در جریان این مراسم گفت قربانیان این تراژیدی هیچگاه نباید فراموش یا تکذیب شوند و از اهمیت شان کاسته شود.

سفر او در خلال نارضائیتی ها در بین بسیاری از یهودیان بخاطر تصمیم پاپ جهت رد حکم تکفیر اسقفی صورت میگیرد، که قتل یهودیان توسط نازی ها را در زمان جنگ جهانی دوم تکذیب نموده بود.

پاپ بندکت تبعیض بمقابل یهودیان را مطلقاً غیر قابل قبول خوانده، تعهد نمود که به خاطرۀ شش ملیون یهود قربانی نازی ها احترام شود.


XS
SM
MD
LG