لینک های دسترسی

کشته شدن بیشتر از ۴٨ طالب در عملیات بادغیس


مامورین زون ساحوی پولیس در غرب افغانستان می گویند مرحله اول عملیات تصفیوی عساکر افغان در ولسوالی بالامرغاب بادغیس در حالی به پایان رسیده است که بیشتر از ۴٨ تن از شورشیان طالب کشته و ٢٠ تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته این مامورین در جریات این عملیات که از حوالی صبح روز گذشته آغاز یافت، یک سرباز اردو کشته و به شمول ٣ سرباز امریکایی هفت سرباز اردوی ملی نیز زخم برداشته اند.

مرحله اول این عملیات تصفیوی در ٣ قریه پل کهنه ، خاصه داران وجوی گنج بالامرغاب اجرا شد و اکنون عساکر آماده می شوند تا ادامه عملیات را در سایر قریه جات این ولسوالی سازماندهی نمایند.

سمونوال عبدالروف احمدی سخنگوی زون ساحوی پولیس در غرب افغانستان می گوید:

در عین حال دگروال زین الدین قوماندان قطعه کماندوی اردوی ملی در غرب افغانستان می گوید در جریان این عملیات 5 قریه ولسوالی بالامرغاب بکلی از وجود نیروهای شورشی پاکسازی شده است.

به گفته این مقام اردو، در جریان بمباردمان طیارات ناتو چندین ذخیره گاه مهمات طالبان نیز منهدم شده است.

در این حال گروه طالبان نیز در تماس با رسانه ها ضمن تایید کشته شدن تعدادی از افراد این گروه، ادعا نموده است که تلفات سنگینی را به نیروهای ناتو و عساکر افغان وارد نموده است.

ولسوالی بالامرغاب بادغیس طی ماه های اخیر از جمله مناطق ناامن این ولایت بوده است.

قبل از این ساکنان این ولسوالی در تماس های تلفنی با رسانه ها ولسوال و سایر مقامات محلی این ولسوالی را متهم به همکاری با طالبان نموده بودند.

XS
SM
MD
LG