لینک های دسترسی

افغانستان به صد ها مربی یی بین المللی ضرورت دارد


افغانستان به صد ها مربی یی بین المللی ضرورت دارد

<!-- IMAGE -->

یک قوماندان بلند رتبه ناتو در اروپا میگوید، افغانستان در شروع سال آینده، به صد ها تن از مربییان بین المللی، در جهت تربیه قوای امنیتی آنکشور، ضرورت دارد.

جنرال جمیز ستف ریدیس بروز دوشنبه به خبر نگاران گفت، بر علاوه ۴۵۰ مربی یی که فعلا به آن ضرورت است، در سال ۲۰۱۱ به مربییان بیشتری ضرورت خواهد بود.

ایالات متحده بر کشور های متحد فشار وارد میکند تا در قسمت تقویه اردو و پولیس افغانستان، تعهد کمک های بیشتری را نمایند.

در خبر های دیگر، وزارت خارجه ایطالیا میگوید، دو عسکر ایطالوی بروز دوشنبه در شمال غرب افغانستان کشته شده و دو تن دیگر زمانی مجروح شدند که کاروان نظامی شان با یک بم اصابت کرد.

وزارت میگوید کاروان ناتو به روز دوشنبه هنگامیکه از هرات به بالا مرغاب در شمال سفر میکرد با این بم اصابت کرد.

سیلویو بریسیلو نی، صدر اعظم ایطالیا اعلامیه صادر نموده در آن در مورد اظهار تسلیت کرده و تصدیق کرد که حکومت او در قسمت ماموریت در افغانستان تعهد دارد.

ناتو اعلام نمود که روز دوشنبه دو سرباز دیگر در یک انفجار دیگر در غرب و جنوب افغانستان هلاک شدند. جزیات بیشتری درین مورد نشر نگردیده است.

همچنان بروز یکشنبه در جنوب افغانستان، سه بم گزار انتحاری بر قرار گاه پولیس حمله کرده و ۴ پولیس را مجروح ساختند.

پولیس میگوید حمله کننده اول انتحاری بر یک موتر سایکل بم خود را در بیرون مجتمع پولیس در شهر قندهار انفجار داد.

مقامات میگویند دو حمله کننده دیگر انتحاری با مواد منفجره وارد مجتمع شده و با پولیس، قبل از انفجار مواد منفجره خود، وارد جنگ شدند.

در خبر های دیگر، ناتو گفت دو عسکر ناتو بروز یکشنبه در جنوب افغانستان کشته شدند.

ائتلاف گفت یک عسکر در نتیجه یک حمله با بم کشته شد. عسکر دیگر از زخم های ناشی از انفجار یک بم دیگر بروز جمعه در گذشت. ناتو میلیت این عساکر را افشاء نساخته است.

XS
SM
MD
LG