لینک های دسترسی

Breaking News

مردی در بامیان سر همسرش را برید - مقام‌ها


عکس: آرشیف

مقام‌های ریاست امور زنان بامیان می‌گویند که یک مرد در ولسوالی یکه ولنگ نمبر۱ این ولایت، سر همسرش را با چاقو برید.

پولیس بامیان با تایید این خبر گفته است که این رویداد حدود پنج روز پیش در روستای سرترنوک ولسوالی یکه ولنگ نمبر۱ رخ داده است.

ذکیه رضایی رییس امور زنان بامیان به صدای امریکا گفت: "بر اساس اطلاعات که از مدیریت جنایی فرماندهی پولیس این ولایت بدست آوردیم، یک زن در ولسوالی یکه ولنگ بامیان از سوی شوهرش سربریده شده است."

خانم رضایی گفت که قربانی این رویداد ۳۵ سال عمر داشت.

زبردست صافی، قوماندان امنیه بامیان گفته است که تیم بررسی به ساحه رفته است، اما به گفتۀ وی تا هنوز انگیزۀ این رویداد مشخص نشده است.

آقای صافی افزود: "جزییات این موضوع را بعداً با رسانه‌ها شریک می‌کنیم... پولیس قضیه را تحت بررسی دارد و یک هیات سه نفره را به ساحه فرستاده ایم."

رییس امور زنان بامیان از افزایش خشونت‌ها علیه زنان در این ولایت ابراز نگرانی کرد و گفت که در هفت ماه سال جاری خورشیدی در حدود ۲۰۰ مورد قضیهٔ خشونت علیه زنان در این ولایت ثبت شده است، در حالی که این رقم در طول سال گذشته ۱۶۰ مورد بود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG