لینک های دسترسی

Breaking News

محکمهٔ پاکستان حکم ممنوعیت اپلکیشن تیک‌تاک را داد


ادارهٔ مخابرات پاکستان استفاده از اپلکیشن تیک‌تاک را بر اساس حکم محکمه به دلیل نشر محتویات "غیر اخلاقی و مبتذل" ممنوع اعلام می‌کند.

خرم مهران، سخنگوی این اداره روز پنجشنبه ۱۱ مارچ (۲۱ حوت) به خبر گزاری رویترز گفت که محکمه از ادارهٔ مخابرات پاکستان خواسته است تا دسترسی به تیک‌تاک را مسدود کند. او افزود که این اداره مطابق حکم محکمه عمل خواهد کرد.

جهانزیب محسود، وكیل مدافع ادارهٔ مخابرات پاکستان گفت که یك محکمهٔ عالی در شهر پشاور پس از دریافت یک شکایت خصوصی در مورد نشر محتویات "غیر اخلاقی و مبتذل" در اپلکیشن تیک‌تاک، حکم ممنوعیت استفاده از این اپلکیشن را صادر کرد.

یک نمایندهٔ تیک‌تاک در پاکستان گفت که فلترهای قوی برای جلوگیری از نشر محتوای نامناسب در سیستم وجود دارد.

نماینده تیک‌تاک در بیانیه‌ای گفت: "در پاکستان ما تیم اعتدال زبان محلی (استفادهٔ الفاظ مناسب) را رشد داده ایم و طرزالعمل‌های را برای گزارش و حذف محتویاتی که در مغایرت با رهنمودات جامعه است داریم. ما مشتاقانه منتظر ادامه خدمت به میلیون‌ها کاربر و سازنده تیک‌تاک در پاکستان استیم که خانهٔ برای خلاقیت و سرگرمی پیدا کرده اند."

پاکستان پیش از این نیز در ماه اکتوبر سال گذشته استفاده از اپلکیشن تیک‌تاک را ممنوع اعلام کرده بود. اما پس از آنکه شرکت تیک‌تاک تعهد کرد که تمام حساب هایی را که محتویات متبذل نشر می‌کنند مسدود خواهد کرد، دوباره به آن اجازهٔ فعالیت داد.

ادارهٔ مخابرات پاکستان گفته بود که شرکت تیک‌تاک توافق کرده است که محتویات خود را مطابق قوانین محلی عیار می‌کند.

پس از فیسبوک و وتس‌اپ، تیک‌تاک به گونهٔ گسترده‌ای در کشورهای جنوب آسیا کاربر دارد.

اپلکیشن تیک‌تاک که به سرعت‌ رشد می‌کند مربوط گروه بیتی‌دانس چینی است که در سراسر جهان در حدود یک میلیارد کاربر دارد.

اما این اپلکیشن در بسیاری از کشورها با اختلاف نظرهایی روبرو شده است و مقامات بعضی از کشور ها نگران اند که اپلکیشن تیک‌تاک معلومات کاربران را با حکومت چین شریک می‌کند.

تیک‌تاک گزارش‌ها در مورد شریک کردن معلومات کاربران با بیجینگ را همواره رد کرده است.

XS
SM
MD
LG