لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی در غرب کابل؛ یک مارکیت تجارتی طعمه حریق شد


عکس: آرشیف

مقام‌های امنیتی طالبان می‌گویند که آتش‌سوزی در دو مارکیت تجارتی در ساحۀ کوتۀ سنگی از مربوطات حوزۀ پنجم امنیتی شهر کابل پس از چندین ساعت مهار شده است.

این آتش‌سوزی حوالی ساعت ۸:۰۰ صبح روز چهارشنبه پنجم اکتوبر (۱۳ میزان) در مارکیت تجارتی "احمدی" که معمولاً لباس، پرده، موبایل، زیورات و اشیای زینتی در آن فروخته می‌شود، شعله‌ور شد

وزارت دفاع حکومت طالبان گفته است که این آتش‌سوزی چندین ساعت ادامه یافت و سر انجام بعد از چاشت امروز به همکاری "تیم اطفاییۀ اردوی" این گروه خاموش شده است.

به گفتۀ این وزارت برای مهار کردن این آتش‌سوزی، آنان از هلیکوپترها نیز استفاده کرده اند.

پیش از این عبدالنافع تکور، سخنگوی وزارت داخلۀ حکومت طالبان به صدای امریکا گفته بود که بخش اطفاییۀ پولیس به محل آتش‌سوزی رسیده و تلاش‌ برای خاموش کردن آن ادامه دارد. به گفتۀ آقای تکور تا کنون علت این آتش‌سوزی روشن نشده و بررسی‌ها در این باره جریان دارد.

گفته می‌شود که این آتش‌سوزی تلفات ندارد، اما خسارات هنگفتی برای دوکانداران این مارکیت تجارتی برجا گذاشته است. برخی از شاهدان عینی گفته اند که پولیس اطفاییه یک ساعت پس از آتش‌سوزی به محل رسیده و به همین دلیل، آتش به ساختمان‌های همجوار نیز گسترش یافت.

یکی از دست‌فروشان در کوتۀ سنگی که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت: "آتش‌سوزی بسیار بزرگ است. تمام دوکان‌های مارکیت احمدی در آتش ‌سوختند، اگر اطفاییه به موقع می‌رسید، آتش‌سوزی زود خاموش می‌شد."

در ویدیوهایی که از این آتش‌سوزی که در رسانه‌های اجتماعی دست به دست شده، دیده می‌شود که شعله‌های آتش به مارکیت اباسین زدران، در جوار مارکیت احمدی نیز گسترش یافته و بخش‌های آن، آتش گرفته است.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۵ خورشیدی مارکیت تجارتی اباسین زدران در ساحۀ کوتۀ سنگی شهر کابل طعمۀ آتش شد که به ادعای مالکان دوکان‌ها، افزون بر کشته شدن یک نفر و زخمی شدن هفت نفر دیگر، در آن آتش‌سوزی میلیون‌ها افغانی به دوکانداران خسارت وارد شد.

XS
SM
MD
LG