لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس؛ رییس جمهور و کارمندان قصر سفید هر روز آزمایش می‌شوند


پس از آنکه آزمایش کروناویروس یک کارمند قصر سفید مثبت تایید شد، مقامات تصمیم گرفتند که تمامی مقامات و کارمندان این قصر هر روز مورد آزمایش قرار گیرند.

رییس جمهور امریکا به خبرنگاران گفت: "من با این شخص بسیار کم ارتباط داشتم… من روز پنجشنه و یک روز پیش از آن تحت آزمایش روزمرهٔ کروناویروس قرار گرفته ام."

آقای ترمپ علاوه کرد که اکثر کارمندان قصر سفید از ماسک استفاده می‌کنند.

مایک پنس، معاون رییس جمهور نیز به خبر نگاران گفت که او و رییس جمهور از این پس هر روز مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

هوگن گیدلی، معاون سخنگوی قصر سفید به صدای امریکا گفت: "آزمایش کروناویروس نزد رییس جمهور ترمپ و مایک پنس منفی بوده و آن‌ها در وضعیت صحی کاملاً خوب بسرمی‌برند."

براساس گزارش رسانه ها، رییس جمهور ترمپ از ابتلای این کارمند قصر سفید ناراحت شده و به پرسونل خود گفته است که فکر نمی‌کند برای محافظت وی از بیماری کووید ۱۹ مراقبت کافی صورت می‌گیرد.

آقای ترمپ اخیراً گفته است که کروناویروس در امریکا سبب مرگ۷۵ تا ۱۰۰ هزار نفر خواهد شد. باوجود آن‌هم او برای از سرگیری فعالیت های اقتصادی در این‌ کشور تلاش دارد.

ایالات متحدۀ امریکا بیشترین آمار مبتلایان و تلفات ناشی از کروناویروس را در جهان دارد. شمار مبتلایان کروناویروس در ایالات متحده تا صبح روز جمعه هشتم می به یک میلیون و ۲۵۷ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از آن به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

پس از ثبت نخستین واقعات بیماری ناشی از کروناویروس در شهر ووهان چین، این بیماری به سرعت در سرتاسر جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگباری مبدل شده است.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح جمعه هشتم می (۱۹ ثور) بیش از سه میلیون و ۸۵۹ هزار نفر در جهان به کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۲۶۹ هزار نفر در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG