لینک های دسترسی

Breaking News

چهار تن در قندهار کشته شدند


آرشیف: عساکر پولیس و ترافیک را در ساحۀ از ولایت قندهار نشان میدهد.

در ولسوالی معروف ولایت قندهار انفجار مین کنار جاده ٤ فرد ملکی را کشته وسه تن دیگر را مجروح نموده است.

انفجار شب گذشته در قریه اسحاقزی ولسوالی معروف ولایت قندهار بالای تراکتور افراد ملکی صورت گرفته که به گفتۀ جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه قندهار دراین انفجار سه زن با یک مرد جانهای شان را ازدست داده و یک زن با دو مرد دیگر مجروح گردیده اند.

قوماندان امنیه قندهار در باره دست آورده های نیروهای مشترک افغان در این هفته به خبرنگاران گفت: ارگانهای امنیتی در جریان هفته ١٦ تن افراد مسلح مخالف دولت را طی عملیاتی از پا در آورده و ١٧ تن را با اسلحه ومهمات دست داشته شان دست گیر نموده اند که از جمله ٩ تن را شب گذشته در ولسوالی ارغنداب دستگیر کردند. .

در جریان جنگ در ولسوالی ژیړی دو تن سر قواندانان مخالفین را دستگیر نموده اند.

جنرال عبدلرازق علاوه نمود که در جریان این هفته ٤١ حلقه مین از سوی پولیس خنثی گردیده و بیش از دوصد کنترول کننده ماین رانیز به دست آورده اند .

در این اواخر مخالفین دولت کوشش می نمایند که حضور شان را در قندهار برجسته سازند ولی قوماندان امنیه به مردم اطمینان داد که به آنان اجازه نخواهد داد که دوباره منسجم شوند.

ماموریت ملل متحد در افغانستان طی اعلامیه یی در هفته گذشته گفت که ماه می سال جاری مرگبار ترین ماه برای افراد غیر نظامی بوده است. ملل متحد میگوید ۳۶۸ فرد غیر ملکی ماه قبل کشته شده که مسوول اکثریت این تلفات طالبان و گروه های شورشی دیگر بوده اند.

XS
SM
MD
LG