لینک های دسترسی

ملا "پولیس کُش" کشته شد


ملا "پولیس کُش" کشته شد

نیروهای افغان وایتلاف شب گذشته در منطقه دوشاخ لشکرگاه مرکز ولایت هلمند بر یک مخفی گاه مخالفین دولت عملیات نظامی را به راه انداخته بودند که در جریان عملیات ملا ظاهر مشهور به "ملا پولیس کش" با شش تن از افرادش کشته و سه تن دیگر باز داشت گردیده اند.

به قول مسوولین نظامی در ولایت هلمند در جریان عملیات یک محکمۀ طالبان نیز کشف و از بین برده شده است.

کمال الدین خان آمر امنیت قوماندانی امنیۀ ولایت هلمند گفت که در جریان عملیات دومیل دهشکه که طالبان از نیروهای اردوملی به دست آورده بودند، با یک مقدار سلاح، مهمات، مواد انفجاری و اوراق تبلیغاتی به دست نیروهای شامل در عملیات آمده است.

به اساس یک گزارش دیگر، نیروهای افغان و ایتلاف در ولسوالی کجکی ولایت هلمند نیز به اساس اطلاعات استخبارتی بر یک مخفی گاه طالبان عملیات نظامی را به انداخته بودند که در جریان عملیات ملا عبدالله یک تن از مسوولین مالی طالبان را با هشت تن از افراد مسلح مربوط به وی گرفتار شده اند.

به قول مسوولین امنیتی در ولایت هلمند، از نزد مسوول مالی طالبان ۱۲ میلیون کلدار پاکستانی نیز به دست نیروهای شامل در عملیات آمده است.

دفتر مطبوعاتی مقام ولایت هلمند نیز خبر گرفتاری مسوول مالی طالبان را در ولسوالی کجکی ولایت هلمند تایید نموده ودر ضمن گفته است که شخص گرفتار شده، مسوول توزیع پول نقد به مخالفین دولت بوده است.

به گفته دفتر مطبوعاتی در جریان عملیات درگیری صورت نگرفته، و از افراد گرفتار شده سلاح نیز به دست آمده است.

اما قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان، کشته شدن یک تن از قوماندانان طالبان و افرادش وهمچنان گرفتاری مسول مالی طالبان را در ولسوالی کجکی ولایت هلمند رد نموده در ضمن ادعا دارد که کشته شدگان و دستگیر شدگان افراد ملکی می باشند.

XS
SM
MD
LG