لینک های دسترسی

Breaking News

معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین زخمی شد


مقام‌های قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ می‌گویند که معاون این قول اردو زخمی شده است.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹شاهین امروز چهارشنبه ۲۶ اگست (پنجم سنبله) به صدای امریکا گفت که جنرال عباس "توکلی" شام روز گذشته هنگامی که با فرماندهان ارشد نظامی برای بررسی وضعیت جنگی وارد ولسوالی قرغان فاریاب گردید، زخمی شد.

آقای رضایی افزود: "عملیات شاهین ۱۱۷ از یک هفته بدینسو جریان دارد و آقای توکلی با دیگر فرماندهان نظامی برای بررسی و سوق نیروهای امنیتی به ولسوالی قرغان رفته بودند، زخمی شدند. "

سخنگوی قول اردوی شاهین گفته است که آقای توکلی از ناحیه پای چپ زخم برداشته و وضعیت وی قناعت بخش است که برای درمان به مزارشریف منتقل شده‌ است.

همزمان بااین رویداد عملیات شاهین ۱۱۷ نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی برای بازگشایی شاهراه جوزجان-فاریاب در بخش‌های ولسوالی‌های چهارگانه اندخوی ولایت فاریاب از یک هفته بدین‌سو ادامه دارد.

کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب می‌گوید که با آغاز عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در این ولایت تاهنوز هشت روستا‌ از وجود طالبان پاک‌سازی شده و بیش از ۱۲ جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده اند.

براساس اطلاعات پولیس فاریاب در نبرد‌های رویاروی نیروهای امنیتی با طالبان در ولسوالی اندخوی این ولایت، یک منسوب امنیتی افغان جان باخته و یک نظامی دیگر زخمی شده است.

گروه طالبان تا کنون درین باره چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG