لینک های دسترسی

Breaking News

کوماندوهای افغان ۶۲ نفر را از بند طالبان در بغلان رها کردند


مقام‌های امنیتی افغانستان می‌گویند که در نتیجۀ یک عملیات ویژه کوماندوهای افغان، ۶۲ نفر از یک زندان طالبان در ولایت بغلان آزاد شدند.

عبدالهادی نظری، سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر روز چهارشنبه ۲۶ می (پنجم جوزا) به صدای امریکا گفت که این عملیات دیشب در روستای "نو روزک" ولسوالی بغلان مرکزی این ولایت راه‌اندازی شد.

آقای نظری افزود که در میان افراد رها شده، ۳۶ نظامی و ۲۶ غیرنظامی شامل اند. او تاکید کرد که این افراد از مدتی به این‌سو، در این زندان نگهداری می‌شدند.

سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر همچنین گفت: "در جریان درگیری، چهار تن از تروریستان طالبان که محافظین زندان بودند کشته شدند و مقدار زیاد مهمات و مواد انفجاریه دشمن با یک باب زندان انفجار داده شده است."

در این حال، وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که عملیات‌های کوماندوهای افغان به هدف درهم شکستن زندان‌های طالبان در این کشور ادامه دارد.

بر اساس معلومات این وزارت در دو روز گذشته، ۴۱ نفر در هرات و هشت نظامی افغان در ولایت بغلان از نزد طالبان نجات داده شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان همچنین می‌گوید که از آغاز سال ۱۴۰۰ خورشیدی، صدها تن از نظامیان افغان و غیرنظامیان از زندان‌های طالبان در برخی ولایات این کشور رها شدند.

گروه طالبان تا اکنون در این باره ابراز نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG