لینک های دسترسی

Breaking News

۴۱ نفر از بند طالبان در هرات آزاد شدند – وزارت دفاع


وزارت دفاع ملی افغانستان از رهایی ۴۱ نفر از یک زندان گروه طالبان در مربوطات ولسوالی پشتون زرغون ولایت ولایت هرات خبر داد.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز سه شنبه ۲۵ می (چهارم جوزا) به صدای امریکا گفت که این افراد شب گذشته در نتیجۀ عملیات کوماندوهای افغان از بند طالبان رها شده اند.

آقای امان افزود که در میان این افراد آزاد شده، ۱۹ تن آنان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان و متباقی آن غیرنظامیان اند که از مدتی به این‌سو، در این زندان نگهداری می‌شدند.

آقای امان افزود که در این عملیات، هفت محافظ این زندان کشته شده اند. او تاکید کرد که روند عملیات‌ نیروهای ویژۀ این کشور به هدف درهم شکستن زندان‌های طالبان ادامه دارد.

این در حالی است که روز گذشته نیروهای کوماندوی افغان، یک زندان طالبان را در ولایت بغلان درهم شکسته و هشت هم‌قطار شان را از بند طالبان رها کردند.

عبدالهادی نظری، سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر به صدای امریکا گفت که این عملیات دو شب پیش در روستای "عمرخیل" ولسوالی بغلان‌جدید ولایت بغلان راه اندازی شده بود.

وزارت دفاع ملی افغانستان همچنین می‌گوید که از آغاز سال ۱۴۰۰ خورشیدی، صدها تن از نظامیان افغان و غیرنظامیان از زندان‌های طالبان در برخی ولایات این کشور رها شدند.

گروه طالبان در تا اکنون در این باره ابراز نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG