لینک های دسترسی

Breaking News

عملیات باز پس‌گیری دو ولسوالی‌ غزنی از نزد طالبان آغاز شد-مقام‌ها


مقام‌های محلی ولایت غزنی می‌گوید که نظامیان افغان عملیات گستردهٔ هوایی و زمینی را برای باز پس‌گیری ولسوالی جغتو و رشیدان این ولایت آغاز کرده اند.

محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی روز جمعه ۲۰ سپتمبر (۲۹ سنبله) به صدای امریکا گفت درگیری شدید در بخش‌های این دو لسوالی میان نظامیان افغان و طالبان آغاز شده و در برخی ساحات نیروهای امنیتی پیشروی دارند.

آقای نوری افزود که نظامیان افغان تصمیم دارند، افزون بر باز پس‌گیری و فعال سازی ولسوالی های رشیدان و جغتوی این ولایت، دره قیاق که راه شش ولسوالی این ولایت از آن می‌گذرد را نیز از وجود طالبان پاکسازی شود.

مقام‌های محلی ولایت غزنی گفته اند که ولسوالی‌های جغتو و رشیدان این ولایت از یک سال بدین سو در کنترول گروه طالبان قرار دارند.

حسن رضا یوسفی، یکی از اعضای شورای ولایتی غزنی ضمن استقبال از این اقدام نیروهای امنیتی افغان به صدای امریکا گفت که پاکسازی این ولسوالی‌ها از وجود طالبان میتواند تاثیر مثبت در بهبود امنیت مرکز این ولایت داشته باشد.

آقای یوسفی افزود: "دره قیاق در این مدت تبدیل به یک منبع مهم عایداتی طالبان شده بود و همه روزه این گروه نزدیک به یک میلیون افغانی از موترهای باربری این مسیر دریافت می‌کردند".

مقام‌های اردو مستقر در این ولایت نیز گفته اند که نظامیان افغان از صبح امروز حملات تهاجمی شان را برای تصرف دو باره این ولسوالی ها آغاز کرده و تا اکنون تلفات زیادی بر جنگجویان طالبان وارد شده است.

به گفته آنان در این درگیری‌ها به نظامیان افغان آسیب نرسیده است.

XS
SM
MD
LG