لینک های دسترسی

Breaking News

زندانی شدن مرد آسترالیایی در کابل متهم به قتل یک افغان


زندانی شدن مرد آسترالیایی در کابل متهم به قتل یک افغان
زندانی شدن مرد آسترالیایی در کابل متهم به قتل یک افغان

یک مرد آسترالیایی که به اتهام قتل همکار افغان خود محکوم شده است از حکم اعدام رهایی یافته و در عوض به ۲۰ سال زندان در محبس پلچرخی کابل، محکوم شده است.

رابرت لانگدون، عسکر سابق آسترالیایی، در سال ۲۰۰۹ طی یک مشاجره خشونت آمیز همکار افغان خود را بقتل رسانیده و به دروغ ادعا نموده بود که طالبان در این قتل دست داشتند. این دو در آنزمان برای یک شرکت خصوصی امنیتی که برای حفاظت از کاروان های نظامی فعالیت می نمودند ، با هم همکار بودند.

یک محکمه افغانستان لانگدون را در ماه جنوری به مرگ محکوم نمود. و روزنامه آسترالیا میگوید اسنادی را بدست آورده است که نشان میدهد لانگدون با پرداخت غرامت قابل ملاحظه به خانواده این محافظ مقتول، از مرگ نجات یافته است. ولی ستیفن کینی، وکیل مدافع لانگدون میگوید زندان پلچرخی، محلی نیست که یک شخص برای ۲۰ سال در آن زنده ماند.

طبق یک خبر دیگر اعلامیه مطبوعاتی دفتر ریاست جمهوری افغانستان حاکی است که حامدکرزی قتل ملا محب الله عضو شورای علمای ولایت هلمند را به شدت محکوم کرد.

دودهشت افگن موترسایکل سوار حوالی ساعت پنج روز چهارشنبه ملا محب الله مشهور به تورپتکی را در شهر لشکر گاه ، مرکز ولایت هلمند را با فیر مرمی هلاک نمودند.

رییس جمهور افغانستان با تقبیح شدید این عمل گفت: دهشت افگنان با شهید کردن این عضو شورای علمای ولایت هلمند که همواره در راه حق سخن می زد و حملات انتحاری را برخلاف اساسات دین مبین اسلام می خواند، ثابت کردند که از سخنان برحق علمای کشور به شدت هراس دارند.

حامد کرزی با تاثر فراوان بخاطر شهادت این عالم دین، مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به بازمانده گان موصوف و شورای علمای افغانستان اظهار نمود.

XS
SM
MD
LG