لینک های دسترسی

Breaking News

راشد خان برای زلزله‌زدگان کمک مالی جمع آوری می‌کند


راشد خان، ستارهٔ معروف کرکت افغانستان و جهان با به راه انداختن یک کارزار جمع‌آوری مساعدت برای زلزله‌زدگان، خواستار کمک از سایر بازیکنان و جهانیان شده است.

این عضو تیم ملی کرکت افغانستان به صدای امریکا گفت که کارزاری را برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای خانواده‌های آسیب‌دیده آغاز کرده و با انتشار یک پیام ویدیویی در صفحات اجتماعی خود از جهانیان درخواست کمک کرده است.

زلزله‌ای به شدت ۶.۱ در جه ریکتر اوایل صبح چهار شنبه در افغانستان بوقوع پیوست که سبب کشته شدن بیش از ۶۵۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰۰ نفر در ولایات پکتیکا و خوست شد.

راشد خان به طور خاص از هاردیک پاندیا، بازیکن معروف هندی، شاهد افریدی کاپیتان پیشین تیم کرکت پاکستان و دی جی براوو بازیکن وست اندیز خواسته تا هم خود کمک کنند و هم با گذاشتن پیام‌های ویدیویی از دیگران تقاضای کمک کنند.

راشد خان در آی‌پی‌ال با هاردیک پاندیا بازی می کند، شاهد افریدی اکنون کرکت بین المللی بازی نمی‌کند و یک موسسه خیریه دارد و براوو هم دوست کرکت او است.

راشد خان در پیامی نوشته است: "درخواست کمک! من به خانواده های قربانیان زلزله در پکتیکا، خوست و سایر نقاط کشور تسلیت می گویم و بسیار متاسف هستم، خداوند به حال ما رحم کند. من از تمام تجار و موسسات خیریه، چه در سطح ملی و بین المللی، می‌خواهم که در این حالات سخت دست نیازمندان ما را بگیرند. چو ایستاده یی دست افتاده گیر! "

براوو، بازیکن وست اندیز به درخواست راشدخان پاسخ داده و در یک پیام ویدیویی گفته است که "من سهم خود را ادا کردم" و از دیگران نیز خواسته است تا کمک نمایند.

در ۲۴ ساعت اول کارزار مساعدت، راشدخان حدود ۵۰ هزار پوند جمع آوری کرد و او قصد دارد ۶۰ هزار پوند یا شاید حتا بیشتر، جمع آوری کند.

پیام راشدخان از طرف برخی بازیکنان مشهور کرکت افغانستان و جهان استقبال شده و آنان نیز از جهانیان خواسته اند تا با افغان‌های آسیب‌دیده کمک کنند. پیام راشد خان هزاران بار به اشتراک گذاشته شده است.

علاوه بر راشد خان، برخی دیگر از افغان‌های مقیم خارج نیز به جمع آوری کمک های مالی از طریق آنلاین برای زلزله زدگان پرداخته اند.

XS
SM
MD
LG