لینک های دسترسی

Breaking News

گلبدین نایب: شهزاد از دیر زمانی مشکل صحی و فزیکی داشت


پس از آن که شهزاد محمدی، بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان به دلیل "مشکل صحی و فزیکی" از رقابت های جام جهانی حذف شد، این بازیکن تیم ملی اکنون می‌گوید که از صحت کامل برخودار بوده و آمادۀ اجرای هر گونه بازی است.

شهزاد محمدی به تازگی به شبکۀ تلویزیونی طلوع گفته است که کپتان تیم با او برخورد مناسب نداشته و او را بدون کدام دلیل موجه از تیم بیرون کرده است.

با اینحال، آقای محمدی پذیرفته است که در قسمت زانو مصدومیت داشته اما به گفتۀ وی این صدمه به حدی جدی نبوده است که دلیل بر بیرون شدن اش از رقابت های جام جهانی شود.

گلبدین نایب، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان امروز در مصاحبه با صدای امریکا ادعاهای شهزاد محمدی را رد کرد و گفت "برای ساختن یک تیم بهتر باید تصامیم دشوار اتخاذ شود".

آقای نایب گفت:" شهزاد حتی در جریان تمرینات در هند مشکل صحی و فزیکی داشت و اگر شهزاد تا حال در تیم بازی می‌کرد، دلیل اش هم این بود که من می‌خواستم او شامل تیم باشد به دلیل این که یکی از بهترین بازیکنان ما است."

اما آقای نایب افزود که شهزاد از قسمت زانو مصدومیت دارد و این مشکل در این اواخر به حدی رسید که دیگر مشکل بود در تیم جایش را حفظ کند.

او افزود:" داکتران به همین تازگی از زانوی شهزاد یک سرنج آب را بیرون کرده و سرنج دیگر را به او زرق کردند که این خود بیانگر مشکل صحی شهزاد است. در بخش فزیکی، معیار ما در بازی‌های کرکت این است که ورزشکاران باید در آزمون یویو با حد اقل کسب ۱۷.۱ نمره پیروز به در آیند و شهزاد حتی نمی‌توانست ۱۴ نمره کسب کند".

محمد شهزاد محمدی گفته است:" فکر نمی‌کنم دوباره به تیم برگردم."

با آنهم، کپتان تیم کرکت افغانستان گفت که هنوز در تیم شماری از بازیکنانی موجود اند که از نگاه فزیکی آمادگی کامل ندارند اما به دلیل داشتن تجربه و بازی خوب در تیم جا داده شده اند.

باخت پی در پی تیم افغانستان در مقابل آسترالیا، سریلانکا و نیوزیلند باعث انتقادات زیادی بر کپتان تیم ملی کرکت افغانستان شده است.

گلبدین نایب در پاسخ به این انتقادات گفت:" تمرکز منتقدین بر اشتباهات بیشتر است. زمانی که برنده می‌شویم سطح انتقادات اندک و زمانی که بازنده می‌‎شویم انتقادات بیشتر می‌شود."

اما کپتان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گوید که مشکل اساسی این تیم در بخش بیتنگ است و اگر بازی بعدی در مقابل افریقای جنوبی بیش از ۲۵۰ دوش انجام دهند، برای تیم مقابل رسیدن به هدف خیلی دشوار خواهد بود.

قرار است تیم ملی افغانستان به روز شنبه ۱۵ ماه می (۲۵ جوزا) با افریقای جنوبی مصاف دهد.

XS
SM
MD
LG