لینک های دسترسی

Breaking News

سربازان افغان وارد دره میرزا ولنگ سرپل شدند


ده روز قبل، گروه طالبان پس از یک حمله گروهی به روستای میرزاولنگ ولایت سرپل این روستا را تصرف کردند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین خبرداده است که سربازان افغان صبح امروز، وارد دره میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل، شده اند و عملیات تصفیوی جریان دارد.

نصرت الله جمشیدی، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صبح با رادیو آشنا - صدای امریکا گفت در جریان عملیات موسوم به "البرز۱۰" علیه مخالفان مسلح راه اندازی شده است، از شب گذشته تا اکنون، ۲۵ طالب کشته و بیش از ۱۲ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای جمشیدی، افزود "در تداوم عملیات البرز ۱۰ از پنج روز به این‌سو پرسونل ما توانسته اند که خط دفاعی دشمن را شکست دهند و داخل دره میرزاولنگ شوند. فعلا تصفیه و تلاشی جریان دارد."

ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل نیز در صحبت با رادیو آشنا –صدای امریکا، داخل شدن نیروهای امنیتی افغان را به درۀ میرزاولنگ تائید کرد و گفت در جریان عملیات نیروهای افغان، شب گذشته ارتفاعات این دره، به تصرف نیروهای امنیتی افغان و خیزش مردمی آمده است.

اما ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان در گفتگو با رادیو آشنا - صدای امریکا، ادعای مقامات افغان را رد کرد و گفت که تا هنوز مرکز روستای میرزاولنگ، تحت تصرف این گروه است.
این گروه، کشته شدن سه جنگجوی شان را در جریان نبرد شب گذشته، تائید می‌کنند و ادعا می‌کنند که تلفات سنگین به نیروهای افغان وارد کرده اند.

ده روز قبل، گروه طالبان پس از یک حمله گروهی به روستای میرزاولنگ، این روستا را تصرف کردند که درپی سقوط میرزاولنگ به دست طالبان، به گفته مقامات محلی سرپل ۴۵۰ خانواده به مرکز سرپل بیجا شدند.

XS
SM
MD
LG