لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال ارگ از احتمال نامزدی فوزیه کوفی به جایزۀ صلح نوبل


فوزیه کوفی، عضو هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان نامزد احتمالی جایزه صلح نوبل مطرح شده و حکومت افغانستان آن استقبال کرده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک پیامی در صفحۀ تویترش فوزیه کوفی را عضو "با افتخار" هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی فغانستان خوانده و گفته است که حکومت از درج شدن نام وی به عنوان نامزد احتمالی جایزه صلح نوبل شورای صلح ناروی استقبال می‌کند.

فوزیه کوفی روز شنبه سوم اکتوبر (۱۲ میزان) به صدای امریکا گفت که مطرح شدن نام وی به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل، پیام واضح مبنی بر اهمیت صلح در افغانستان و جایگاه زنان در این روند، برای جامعه جهانی دارد.

خانم کوفی افزود: "من فکر می‌کنم در این مقطع حساس، این می‌تواند موقعیت زنان افغانستان را در پروسه صلح بیشتر تقویت ببخشید و در آینده پس از توافق صلح هم نقش و جایگاه زنان را برجسته سازد."

این نامزد احتمالی جایزه صلح نوبل تاکید کرد که مطرح شدن این مورد، او را در جایگاه بهتری برای دفاع از حقوق زنان و شهروندان در گفتگوهای صلح با طالبان قرار خواهد داد.

خانم کوفی به تاریخ (۱۴ اگست) سال روان میلادی، در شاهراه پروان - کابل هدف گلوله‌باری افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و مجروح شد.

تا اکنون مسوولیت حملۀ بر وی را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

فوزیه کوفی، عضو پیشین مجلس نمایندگان بود و اکنون "حزب موج تحول" را رهبری می‌کند.

XS
SM
MD
LG