لینک های دسترسی

Breaking News

هیچ گونه بحث در مورد تعویق انتخابات قابل پذیرش نیست – ارگ


صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفته است که در مورد تعویق انتخابات افغانستان با جانب ایالات متحده هیچ گونه بحثی صورت نگرفته و "هیچ گونه بحثی در مورد به تعویق افتادن انتخابات قابل قبول حکومت و مردم افغانستان نیست."

آقای صدیقی روز دوشنبه ۲ سپتمبر (۱۱ سنبله) گفت که تاریخ انتخابات تعیین شده است و انتخابات ریاست جمهوری به وقت معیین اش برگزار خواهد شد.

او افزود: "پروسه صلح ما کاملاً جدا است... گزارش هایی که گویا برگزاری انتخابات به تعویق بی‌افتد، نادرست است و حقیقت ندارد."

آقای صدیقی گفت که هیات حکومت افغانستان برای مذاکرات مستقیم با طالبان کاملاً آماده است و هیچ اختلافی در این مورد وجود ندارد.

او علاوه کرد: "اختلافاتی در این خصوص به میان نخواهد آمد زیرا از قبل در این رابطه به ترکیب و نهایی ساختن لست مذاکره کنندگان، مشوره همه جانبه افرادی که در این پروسه دخیل استند؛ با اقشار سیاسی و غیر سیاسی صورت گرفته است."

این در حالی است که نام های فهرست ۱۵ نفری هیات مذاکره کننده حکومت افغانستان تا به حال نشر نشده و ریاست جمهوری افغانستان تاکید دارد که همزمان با آغاز مذاکرات مستقیم، این هیات را معرفی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG