لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان از وضع تعزیرات امریکا بر نه عضو و همکار طالبان استقبال کرد


وزارت خارجۀ افغانستان با استقبال از تصمیم اخیر ایالات متحده مبنی بر وضع تعزیرات بر نه عضو و همکار گروه طالبان می‌گوید که دولت این کشور از هر اقدامی که منجر به صلح در افغانستان شود، استقبال می‌کند.

ایالات متحده امریکا، دیروز سه شنبه بر نه نفری که با گروه طالبان افغانستان در بخش های مختلف همکاری می کرد، تعزیرات وضع کرد.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی وزارت خارجه افغانستان می‌گوید با توجه به این که گفتگوهای صلح افغانستان در جریان است؛ هرکشوری که به خاطر رسیدن افغانستان به صلح کمک کند از آن استقبال می کند.

آقای احمدی گفت " فشار بر طالبان به نحوی باید انجام شود و ما از فشار بر طالبان و حامیان شان پشتبانی می‌کنیم و از این مسئله استقبال می‌کنیم".

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که صلح، بدون فشار بر طالبان وحامیان این گروه در افغانستان امکان پذیر نیست.

افرادی که با تعزیرات تازۀ ایالات متحده، مواجه اند، شامل دو پاکستانی، دو ایرانی و پنج افغان می‌باشند که قبلا واشنگتن آنان را در فهرست دهشت افگنان بین المللی شامل ساخته بود.

این نه نفر شامل محمد ابراهم اوحدی که به نام جلال وحیدی نیز شناخته می شود، اسماعیل رضوی، عبدالله صمد فاروقی، محمد داوود مزمل، عبدالرحیم منان، عبدالعزیز که به نام عزیز شاه زمانی شناخته می شود، صدر ابراهیم و حافظ مجید اند.

استیفن منوچین، وزیر مالیۀ امریکا گفته است که "ایالات متحده و شرکای آن مداخلۀ رژیم ایران در افغانستان را تحمل نخواهد کرد".

وزارت مالیۀ امریکا گفته است که این افراد در فعالیت های مختلف دهشت افگنی به شمول آموزش گروه های تندرو، تمویل مالی و فراهم آوری تجهیزات و سازماندهی حملات در نقاط مختلف افغانستان، دخیل بوده اند.

وزارت مالیه ایالات متحده گفته است که اقدام امریکا و شرکای آن علیه این افراد، حمایت از استراتیژی ایالات متحده برای جنوب آسیا و افغانستان است.

در یک اعلامیۀ که سفارت امریکا در کابل به رسانه‌ها فرستاده، گفته است کشورهای بحرین، سلطنت عمان، کویت، قطر و امارات متحده نیز این تعزیرات امریکا را برعلیه این نه فرد همکار وعضو گروه طالبان، عملی خواهند کرد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG