لینک های دسترسی

Breaking News

به ارسلارحمانی خبر داده شده بود


ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان گفت که به مولوی ارسلا رحمانی معاون شورای صلح، عضو مشرانوجرگه و شورای ملی افغانستان از سوی امنیت ملی اطلاع داده شده بود که مخالفین دولت قصد حمله به جانش را دارند.

شفیق الله طاهری یکتن از سخنگویان ریاست امنیت ملی گفت که شخصآ یک تن از معاونین ریاست امنیت ملی افغانستان، مولوی ارسلا رحمانی را از تهدیدات به جانش دو بار مطلع ساخته بود وبرای امنیت منزلش نیز تدابیر روی دست گرفته شده بود.

مولوی ارسلا رحمانی معاون شورای عالی صلح و رئیس کمیته آزادی زندانیان صبح امروز توسط افراد ناشناس ترورشد.

حشمت الله ستانکزی سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت کابل گفت:"مولوی ارسلا رحمانی در منطقه ناحیه سوم در نزدیک چوک ده بوری توسط افراد مسلح که در یک عراده موتر کرولا سوار بودند، مورد حمله قرار گرفت و کشته شد، نیروهای پولیس تلاش گرفتاری قاتلین را آغاز نموده اند."

ایمل فیضی سخنگوی ریس جمهور افغانستان گفت که خبر کشته شدن مولوی ارسلا رحمانی که به گفتۀ او از سوی دشمنان افغانستان صورت گرفت، به حکومت افغانستان یک خبر تکان دهنده بود.

محمد علم ایزدیار معاون مجلس سنای افغانستان میگوید، مخالفین دولت حتی بر کسی که همواره برای صلح دلسوزی می نمود، نیز رحم نکردند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان مسوولیت ترورمولوی ارسلا رحمانی را به دوش نگرفته است .

اما قاری حمزه کسی که خود را سخنگوی گروهی بنام محاذ فدایی معرفی نموده مسوولیت ترور مولوی ارسلا رحمانی را به رسانه ها به عهده گرفته است.

نیروهای آیساف و سفارت ایالات متحده امریکا در کابل طی اعلامیه های جداگانه قتل مولوی ارسلا رحمانی را به شدت محکوم نموده و در ضمن گفته اند که ارسلا رحمانی از جمله شخصیت های صلح دوست بودکه برای صلح و ثبات در افغانستان تلاش های موثری کرده بود.

XS
SM
MD
LG