لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس میدان‌هوایی کابل به وظیفه برگشت 


پس از آن که طالبان قدرت را در افغانستان در دست گرفتند، برای نخستین بار منسوبین پولیس میدان هوایی کابل به وظایف شان برگشته و در کنار جنگجویان طالبان در پوسته‌های امنیتی وظیفه اجرا می‌کنند.

منسوبین پولیس میدان هوایی کابل پس از آن محل وظایف شان را ترک کردند که گروه طالبان اواسط ماه گذشته کابل را تصرف کردند.

اما دو افسر پولیس به فرانس پرس گفتند که آنان دیروز ۱۱ سپتمبر (۲۰ سنبله) پس از دریافت تماس تلیفونی از سوی قوماندانان طالبان، دوباره به وظایف شان برگشتند.

خبرنگار فرانس پرس، امروز منسوبین پولیس سرحدی افغان را در حالی در میدان هوایی کابل مشاهده کرده است که آنان در محلات تلاشی در داخل تعمیر و ترمینل پروازهای داخلی جابجا می‌شدند.

یکی از این منسوبین بدون ذکر نامش گفت: "من دو هفته‌ پس از آن که به خانه فرستاده شدم بعد از یک تماس تلیفونی از سوی یک قوماندان بلند پایهٔ طالبان دوباره به وظیفه برگشتم. دیروز روز خوبی بود و خوشحالم که دوباره خدمت می‌کنم."

گروه طالبان می‌گوید که عفو عمومی را اعلام کرده است، اما شمار زیادی از افغان‌ها به این گروه اعتماد نداشته و از انتقام‌جویی آن هراس دارند. مقامات این گروه گفته اند که می‌خواهند نیروهای مخالف شان را دوباره مدغم سازند، اما در این خصوص تا حال جزییات ارایه نکرده اند.

میدان هوایی کابل درجریان هرج و مرج ماه گذشته شدیداً خسارمند شده بود، اما گروه طالبان به کمک انجنیران قطری در تلاش فعال‌سازی مجدد آن اند.

این در حالی است که امارات متحدهٔ عرب برای رسیدن مواد امدادی به افغانستان، به شمول دوا و غذا، پل هوایی را ایجاد کرده است.

در حالی که خطوط هوایی قطر پروازهای چارتر شده را برای بیرون کشیدن اتباع خارجی و افغان‌هایی که باید در جریان ماموریت تخلیه بیرون می‌رفتند، انجام می‌دهد، یک شرکت هوایی افغان پروازهای داخلی را از سر گرفته است.

قرار است خطوط هوایی پاکستان نیز در روز های آینده پرواز‌ها را از کابل به اسلام آباد آغاز کند.

XS
SM
MD
LG