لینک های دسترسی

Breaking News

صدها شهروند افغانستان از پاکستان به اسپانیا انتقال داده شدند 


سه صد شهروند افغانستان و اعضای خانواده‌های آنان روز چهارشنبه دهم اگست (۱۹ اسد) از پاکستان به اسپانیا انتقال داده شدند. این تعداد افغان‌ها تحت ماموریت ناتو در افغانستان با حکومت اسپانیا کار کرده بودند.

هوزی مانویل البارس، وزیر خارجهٔ اسپانیا در پایگاه توریهون دیاردوز مادرید با این مهاجرین افغان ملاقات کرد.

وزیر خارجۀ اسپانیا در میدان هوایی به خبرنگاران گفت که حکومت با این مهاجرین کار خواهد کرد تا در جامعه مدغم شوند زیرا برگشت آنان به افغانستان در آیندهٔ نزدیک دشوار است.

مانند سایر کشورهای غربی، اسپانیا نیز در ماه اگست سال گذشته، پس از مسلط شدن دوبارهٔ طالبان بر افغانستان، در تخلیهٔ آنعده از افغان‌هایی اقدام کرد که با نیروها و دپلومات‌های اسپانیایی کار کرده بودند.

این کشور بیش از ۲۰۰۰ نفر را که با خطر انتقامجویی طالبان مواجه بودند در جریان ماموریت تخلیه به بیرون از افغانستان انتقال داد.

افزون بر این، اسپانیا در زمینۀ انتقال دیگر افراد معروض به خطر تهدید طالبان از جمله قضات و سارنوالان، به ویژه قضات زن و اسکان مجدد آنان در اسپانیا همکاری کرده است.

صدر اعظم اسپانیا گفت که کشورش‌ در مورد افغان‌هایی علاقمندی‌اش را از دست نخواهد داد که در افغانستان باقی مانده اند و می‌خواهند آن کشور را ترک کنند.

اسپانیا در جریان ۲۰ سال حضوراش در افغانستان در حدود ۲۷ هزار تن از نیروهایش را به این کشور اعزام کرده بود و در این جریان ۱۰۲ نظامی این کشور کشته شدند.

XS
SM
MD
LG