لینک های دسترسی

محصولات زراعتی افغانستان در بزرگترین نمایشگاه جهانی مواد غذانی راه یافت


چهار پیش محصولات زراعتی افغانستان در بازارهای جهانی شهرت فراوان داشت

در نمایشگاه مواد غذایی گولفود در دبی که بزرگترین نمایشگاه الانه غذا و مهمانداری در سطح جهان است، محصولات زراعتی افغانستان از جمله سبزیجات و ترکاری، میوه تازه و خشک، مغزیات، زعفران و آب میوه توجه بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان را به خود جلب کرد.

ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحده یا USAID که زمینه را برای شرکت ۲۴ تن از صادر کنندگان محصولات زراعتی افغانستان در این نمایشگاه هماهنگ کرده است از امضای چندیدن قرارداد بزرگ تجارتی میان تاجران افغان و خارجی خبر داده است.

از این نمایشگاه که از ۲۶ فبروری تا ۲ مارچ در مرکز تجارت جهانی شهر دبی برگزار شده بود، بیش از ۹۰ هزار نفر بازدید کرد. بیش از ۵۰۰۰ عرضه کنندۀ مواد خوراکی و نوشیدنی از ۱۲۰ کشور جهان در این نمایشگاه شرکت داشتند.

اسدالله ضمیر، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان حضور صادر کنندگان محصولات زراعتی افغانستان را در این نمایشگاه بزرگ جهانی برای آگاهی آنان از آخرین معلومات زراعتی و برقراری روابط با تاجران سایر کشورها، حایز اهمیت خوانده است.

در جریان یک دهۀ گذشته، ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا صادرات و فروش میوه‌جات تازه و خشک و مغزیات افغانستان را به ارزش بیش از ۵۴ میلیون دالر امریکایی به هند، پاکستان،امارات متحده عربی و سایر کشورها تسهیل کرده است.

XS
SM
MD
LG