لینک های دسترسی

Breaking News

فهرست بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان برای جام جهانی اعلام شد 


بورد کرکت افغانستان امروز ۱۳ سپتمبر (۲۲ سنبله) فهرست بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان را برای جام جهانی بازی های ۵۰ اوورهٔ هند اعلام کرد.

اسد الله خان، رییس کمیتهٔ انتخاب بازیکنان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که در تهیهٔ این فهرست تلاش صورت گرفته است تا تیمی برای جام جهانی انتخاب شود که بتواند نتیجهٔ‌ خوب به دست بیاورد.

او گفت که در گذشته مشکلاتی وجود داشت و برخی از بازکنان به دلیل مصدومیت نتوانستند در رقابت‌ها اشتراک کنند و به همین دلیل به بازیکنان دیگر فرصت داده شد، اما اکنون تمامی آن بازیکنان صحتمند و قابل دسترس اند.

اسدالله خان افزود که تلاش صورت گرفته تا نقاط ضعف تیم برجسته شده و بر اساس ضرورت بازیکنان انتخاب شود و "خوشبختانه اکنون در افغانستان استعداد‌هایی وجود دارد که ما می‌توانیم نظر به ضرورت بازیکن انتخاب کنیم".

بازیکنانی که در جام جهانی بازی های ۵۰ اووره سال ۲۰۲۳ هند اشتراک می‌کنند قرار ذیل اند: رحمان الله گربز، ابراهیم زدران، ریاض حسن، رحمت شاه، حشمت الله شهیدی، نجیب زدران، محمد نبی، اکرام علی خیل، عظمت عمرزی، راشد خان، مجیب زدران،‌ نور احمد،‌ فضل الحق فاروقی، عبدالرحمان و نوین الحق.

این مسوول کمیتهٔ‌ انتخاب بازیکنان گفت که قیس‌ احمد، گلبدین نایب، فرید ملک و شرف الدین اشرف منحیث بازیکن احتیاطی انتخاب شده اند.

اسد الله خان همچنان علاوه کرد که افغانستان در این جام ۱۱ رقابت خواهد داشت و احتمال مصدوم شدن بازیکنان وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانند از بازیکنان دیگر که قبلاً نام آنان ذکر شده بود، استفاده شود.

او از آنعده بازیکنانی که در این فهرست نام‌های شان شامل نشده است، عذرخواهی کرد زیرا به گفتهٔ وی تمامی آنان آرزو دارند و اشتراک در رقابت‌های جام جهانی را از افتخارات خود می‌دانند.

گروه

XS
SM
MD
LG