لینک های دسترسی

Breaking News

جام جهانی کرکت ۲۰۲۳ برای دو روز به افغانستان برده شد


کرکت بورد افغانستان می‌گوید که جام جهانی کرکت ۲۰۲۳ بامداد روز پنجشنبه هفتم سپتمبر (۱۶ سنبله) از امارات متحده عرب به کابل منتقل و در مراسم ویژه به این بورد سپرده شده است.

بر اساس معلومات کرکت بورد افغانستان، این جام روز چهارشنبه در امارات متحده عرب به مقامات این بورد تحویل داده شده بود. کرکت بورد افغانستان می‌گوید که قرار است این جام دو روز در افغانستان بماند و قبل از بازگشت از این کشور به مناطق حفاظت شده آثار تاریخی نیز فرستاده شود.

پیش از این جام جهانی ۲۰۱۹ نیز به مدت سه روز به افغانستان ارسال شده بود که طی آن این جام علاوه بر کابل به ولایت‌های بامیان، هرات و قندهار نیز برده شده بود.

جام جهانی کرکت پیش از آغاز بازی‌های این جام توسط شورای بین‌المللی کرکت به کشورهای مشخص‌شده برده می‌شود.

شورای بین‌المللی کرکت فهرست مسابقات جام جهانی ۵۰ اوورهٔ سال ۲۰۲۳ را در هفته اول سرطان اعلام کرد که بر اساس آن ده تیم برتر جهان از جمله افغانستان در این رقابت‌ها بازی خواهند کرد. هند میزبان این مسابقات است.

بر اساس این فهرست، اولین بازی افغانستان به تاریخ هفتم اکتوبر در برابر بنگله‌دیش در درمسالای هند برگزار می‌شود. افغانستان در دو بازی دیگر در ۱۱ و ۱۴ اکتوبر در دهلی نو به مصاف تیم میزبان و تیم انګلستان خواهد رفت.

دیدارهای چهارم و پنجم افغانستان ۱۸ و ۲۳ اکتوبر در برابر نیوزیلند و پاکستان است که در شهر چنای هند برگزار می‌شود. پاکستان از شورای بین‌المللی کرکت خواسته است تا محل برگزاری مسابقه با افغانستان را تغییر دهد، اما این درخواست پذیرفته نشد.

بازی ششم ۳۰ اکتوبر و بازی هفتم سوم نومبر در پونه برگزار می‌شود. تیم‌های این رقابت‌ها در پایان بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳ مشخص می‌شوند.

هشتمین بازی افغانستان به تاریخ هفتم نومبر برابر استرالیا و آخرین بازی مرحلهٔ مقدماتی در ۱۰ نومبر برابر افریقای جنوبی خواهد بود. افغانستان در مرحله مقدمات جام جهانی کرکت ۲۰۲۳ نه بازی می‌کند.

تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی ۲۰۱۹ تمامی بازی‌های خود را باخت و در یک مسابقه نیز پیروز نشد. این بازی‌ها در بریتانیا برگزار شده بود.

کرکت بورد افغانستان می‌گوید که تمرینات خود را برای جام جهانی ۲۰۲۳ آغاز کرده است.

جام جهانی یک روزه کرکت هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. آخرین بار بریتانیا قهرمانی این جام را کسب کرد.

گروه

XS
SM
MD
LG