لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان برای نخستین بار در یک مسابقهٔ بین المللی تیم کرکت پاکستان را شکست داد


نخستین بازی سلسله رقابت های ۲۰ اووره میان افغانستان و پاکستان روز جمعه ۲۴ مارچ (چهارم حمل) با تفاوت شش ویکت به نفع افغانستان تمام شد.

در مسابقهٔ امروز پاکستان شیر و خط را برد، نخست به بیتنگ پرداخت و برای طرف مقابل ۹۳ دوش هدف تعیین کرد. افغانستان توانست این هدف را در اوور ۱۸ با از دست دادن چهار بازیکن تکمیل کند.

در بخش بیتنگ افغانستان، محمد نبی بازی خوبی را به نمایش گذشت و توانست در ۳۸ توپ ۳۸ دوش کند و تا آخر بازی از میدان حذف نشود.

هیچ یک از بازیکنان پاکستان در این مسابقه نه توانست که بیشتر از ۲۰ دوش انجام دهد.

بازی امروز در استدیوم شارجه در امارات متحدهٔ عربی به میزبانی افغانستان انجام ‌شد. دومین و سومین بازی این سلسله رقابت ها به تاریخ ۲۶ و ۲۷ مارچ برگزار می شود.

راشد خان، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان، این سلسله رقابت‌ها با پاکستان را در آمادگی افغانستان برای جام جهانی آینده مهم عنوان کرده گفت که افغانستان تیم جوان دارد و "هدف ما جام جهانی آینده است که در سال ۲۰۲۴ در ویست اندیز برگزار می شود. ما می خواهیم تیم را برای آن آماده کنیم. می توانیم فرصت هایی را به جوانان بدهیم تا بتوانند برای بازی های بزرگ آماده شوند و بدرخشند."

علاوه بر راشد خان، رحمان الله گربز ویکت کیپر، ابراهیم زدران، عثمان غنی، صدیق الله اتل، نجیب الله زدران، افسر زازی، کریم جنت، محمد نبی، عظمت الله عمرزی، گلبدین نایب، شرف الدین شرف، نور احمد، مجیب الرحمن، فرید احمد ملک، فضل الحق فاروقی و نوین الحق در این مسابقات در تیم افغانستان حضور دارند.

XS
SM
MD
LG