لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد ها بالای انتصاب محمد نبی به عنوان عضو بورد کرکت


بورد کرکت افغانستان اعضای جدیدی را به عوض چهار عضو سابق خویش معرفی کرده است.

اعضای جدید شامل حسینه ساپی وزیر امور زنان، روح الله خانزاده عضو ولسی جرگه، هارون میر مشاور ارشد معاون اول رییس جمهور امرالله صالح و محمد نبی، بازیکن تیم ملی استند.

در اعلامیه بورد کرکت آمده است که تقرر این اشخاص از سوی فرهان یوسفزی، رییس بورد کرکت پشنهاد واز جانب محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان منظور شده است.

بورد کرکت دلیل برکناری اعضای پیشین بورد را واضح نساخته است.

برخی ناظران کرکت افغانستان از انتصاب اعضای جدید در رسانه های اجتماعی انتقاد کرده اند. آنان ‌می‌گویند که باید اشخاصی به این سمت انتخاب می‌شدند که حد اقل در باره کرکت معلومات می‌داشتند.

مشتاق رحیم، کارشناس امور کرکت تصمیم هیات کرکت افغانستان را برای انتصاب محمد نبی عیسی خیل به عنوان عضو بورد کرکت از نظر قانونی اشتباه خواند.

آقای رحیم در صفحه فیس بوک خود نوشته است: "من فکر می کنم انتخاب یک شخص به حیث عضو بورد در بوردیکه خودتحت آن کار می‌کند، تضاد منافع شمرده می‌شود. درست همانطور که رییس بورد کرکت نمی تواند همزمان عضو بورد نیز باشد… این یک خطای بزرگ قانونی است."

صفحهٔ انترنتی کرکت انفو که مقالاتی را به زبان انگلیسی در مورد بازی کرکت در سرتاسر جهان منتشر می کند، انتصاب یک بازیکن برحال به حیث عضو بورد کرکت افغانستان را تصمیم "تعجب آور" عنوان كرده است.

به گفته این صفحهٔ انترنتی، آقای نبی سال گذشته از بازی های آزمايشى تقاعد کرد، اما در بازی های ۲۰ و ۵۰ اوره در تیم افغانستان بازی می‌کند.

در سایر نقاط جهان معمول این است که اعضای بورد کرکت افرادی انتخاب می‌شوند که با کرکت آشنایی داشته باشند و یا بازی کنان پیشین کرکت باشند.

اعضای بورد کرکت علاوه بر نظارت، مسوولیت تهیه قوانین و طرز العمل های بورد کرکت و منظوری آنرا نیز به عهده دارد.

محمد نبی عیسی خیل در حال حاضر در لیگ تجارتی كارابين بازی می‌کند و به گفتهٔ صفحه انترنتی کرک انفو، معلوم نیست که آیا در این خصوص با وی مشوره شده یا نه.

XS
SM
MD
LG