لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای فساد در جام جهانی ۲۰۱۱ کرکت؛ هند به سریلانکا پول داده بود


شورای بین المللی کرکت می گوید که در بارهٔ ادعاهای فساد در رقابت نهایی مسابقات یک روزه کرکت بین هند و سریلانکا بحث صورت گرفته است.

شورای بین المللی کرکت روز جمعه سوم جولای (۱۳ سرطان) طی اعلامیه‌ای از مردم خواست تا هرگونه اسناد و شواهد که نشاندهنده فساد در آن مسابقه باشد غرض بررسی به آن شورا تحویل دهند.

چند هفته پیش وزیر ورزش سریلانکا ادعا کرد که تیم کرکت سریلانکا در بازی نهایی جام جهانی در مقابل اخذ پول در مقابل تیم هند شکست خورده بود. وی گفت که برای ادعای خود اسناد و مدارکی نیز در اختیار دارد.

اما شورای بین المللی کرکت می گوید که هیچ اسناد و مدارکی تا حال با این اداره شریک نشده است که بتواند منجر به آغاز تحقیق درباره فساد شود.

در همین حال کومارا سنگاکارا، کپتان آن زمان تیم کرکت سریلانکا در یک تویت از وزیر ورزش سریلانکا خواسته است تا اسناد و مدارک خود را به شورای بین المللی کرکت تسلیم کند تا کمیته های ضد فساد و پولیس این قضیه را پیگیری کنند.

در پی این اتهامات، وزیر ورزش سریلانکا، کومارا سنگاکارا برای بحث درباره این ادعاها به این وزارت خواست.

رسانه های محلی می گویند که پولیس با آقای سنگاکارا به مدت هشت ساعت در وزارت ورزش صحبت کرد.

تا حال بورد کرکت هند که برنده جام جهانی سال ۲۰۱۱ بود، در مورد ابراز نظر نکرده است.

قبلاً هم در بعضی از مسابقات کرکت فساد و اختلاس صورت گرفته بود که از طرف کمیتهٔ ضد فساد شورای بین المللی کرکت به بازیکنان یا سایر افراد دخیل در فساد مجازات داده شده بود.

اما این نخستین بار است که فسادی به چنین بزرگی در بازی نهایی جام جهانی کرکت ادعا می شود.

XS
SM
MD
LG