لینک های دسترسی

Breaking News

رقابت فوتبال افغانستان و بنگله دیش، با نتیجۀ ۱-۱ پایان یافت


در سلسله رقابت های راه‌یابی به جام جهانی و جام فوتبال ملت های آسیا، افغانستان روز پنجشنبه سوم جون (۱۳ جوزا) در مقابل بنگله‌دیش قرار گرفت که مسابقه با نتیجهٔ یک – یک پایان یافت.

نخستین گول این بازی در دقیقۀ ۴۸ رقابت توسط امرالدین شریفی، ملی پوش افغانستان وارد دروازۀ بنگله دیش شد. اما توپو برمن، بازیکن تیم ملی بنگله دیش، گول تساوی خود را در دقیقۀ ۸۴ بازی وارد دروازۀ تیم فوتبال افغانستان کرد.

افغانستان پس از این تساوی با کسب پنج امتیاز، در جایگاه سوم گروه E این رقابت ها قرار گرفت.

در گروه (E) تیم قطر - مدافع قهرمانی جام ملت های آسیا - و تیم عمان برای کسب جایگاه نخست گروهی، رقابت خواهند کرد؛ اما برای حضور مستقیم در دور سوم رقابت های راه‌یابی جام ملت های آسیا، تیم های فوتبال هند، افغانستان و بنگله‌دیش به مصاف هم خواهد رفت.

رقابت بعدی این گروه به روز پنحشنبه سوم ماه جون، میان تیم های فوتبال هند و قطر برگزار شد که در آن تیم هند با نتیجۀ ۱-۰ پیروزی حاصل کرد. این پیروزی قطر به باور مبصرین فوتبال، به نفع تیم ملی فوتبال افغانستان تمام شد چرا که افغانستان پس از مساوی با بنگله دیش پنج امتیاز دارد و هند با این شکست، با سه امتیاز در جایگاه چهارم باقی ماند.

رقابت بعدی افغانستان با تیم فوتبال هند خواهد بود که به تاریخ ۱۵م ماه جون برگزار می شود.

قطر، مدافع قهرمانی جام ملت های آسیا، پس از شش بازی ۱۹ امتیاز دارد و صدرنشین این گروه است. عمان پس از پنج بازی و ۱۲ امتیاز، جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

XS
SM
MD
LG