لینک های دسترسی

اصابت 5 فیر راکت به شهر غزنی و زخمی شدن یک مامور امنیتی


اصابت 5 فیر راکت به شهر غزنی و زخمی شدن یک مامور امنیتی

در اولین ساعات صبح روز جمعه پنج فیر راکت به شهر غزنی اصابت نمود که به گفته مقامات ولایت غزنی خسارات و تلفاتی در بر نداشته است.

حاجی الله یار، معاون والی غزنی راکت های فیر شده به طرف شهر غزنی را راکت کور خوانده میگوید به دلیل اصابت آنها به مناطق غیر مسکونی کدام تلفاتی به همراه نداشته اند.

اما در جریان یک انفجار دیگر که بعدا رخ داد مل پاسوال نوروز علی محمود زاده آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت غزنی و یک محافظ وی زخمی شده اند.

این حادثه هنگامی به وقوع پیوسته است که به گفته اسماعیل جهانگیر نطاق والی غزنی جنرال محمود زاده برای بررسی محل واقعه رفته و می خواست یک ماده منفجر ناشده را خنثی نماید. جهانگیر می گوید جراحت وارده به آمر امنیت غزنی نگران کننده نیست.

معاون والی غزنی تعداد مجروحین به شمول یک تن از افراد ملکی را سه نفر اعلام نموده میگوید جنرال محمود زاده تنها یک زخم سطحی در بالای چشم خود برداشته و آسیب جدی ندیده است.

هفته گذشته وضعیت امنیتی در ولایت غزنی نسبتا آرام بود در حالیکه پیش تر ازآن ولایت غزنی روزهای مرگباری را سپری نمود که طی عملیات مشترک و پیاپی قوای ئتلاف و نیروهای امنیتی افغان چندین تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته یا زخمی شده تعدادی نیز دستگیر شدند.

ولایت غزنی در یکصد کیلومتری جنوب غرب کابل پایتخت افغانستان موقعیت دارد که بدلیل عبور شاهراه کابل هرات از آن مورد توجه مخالفین مسلح دولت می باشد.

XS
SM
MD
LG