لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش کشت کوکنار در جوزجان


زرغونه هاشمی ریس مبارزه علیه مواد مخدر این ولایت میگوید که امسال در ۹ ولسوالی این ولایت ۳۲۳۸ هکتار زمین کوکنار کشت شده در حالیکه سال پار این رقم ۴۱۰ هکتار بود.

او که در یک نشست خبری صحبت میکرد از افزایش شش برابری کشت کوکنار نگرانی کرد وگفت که از ادارات مختلف این ولایت خواهان اقدامات جدی است و انتظار دارد تاارگان های ذیربط با در نظرداشت چهار چوب قانونی ریاست مبارزه علیه مواد مخدر را در این راستا کمک و یاری رسانند .

مولوی لطف الله " عزیزی " والی جوزجان میگوید : مبارزه علیه پدیده مواد مخدر و جلوگیری از کشت کوکنار نیاز به همکاری ارگان های امنیتی , مردم و دهاقینی است که این نبات را کشت کرده اند .

او تاکید کرد : برای جلوگیری از کشت کوکنار تنها ارگان های امنیتی نمیتوانند کاری را انجام دهندو باید در این راستا خود دهقان نیز از کشت این نبات پرهیز کنند و برای بدیل آن به سراغ کشت نبابات قیمتی برودند .

به گفته مقامات ولایت جوزجان درسالروان حداقل نود هکتار زمین کوکنار کشت شده توسط ریاست مبارزه با مواد مخدر در ولایت جوزجان تخریب شده است , ولی زمین های که در ساحات تحت کنترول مخالفین دولت کشت شده اند زارعین حاصلات آنرا جمع کردند.

کشت کوکنار در جوزجان افزایش یافته است
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

XS
SM
MD
LG