لینک های دسترسی

Breaking News

کشف وضبط ۱۷۵ کیلو موادمخدر در بدخشان


مقامات امنیتی بدخشان درشمال شرق افغانستان از کشف و ضبط ۱۷۵ کیلو مواد مخدر نوع هیرویین و چرس از شاهراه تخار-فیض آباد توسط نیروهای پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت خبر می‌دهند.

محمد صابر آرین، فرمانده پولیس بدخشان، می گوید که پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت مقدار یکصد وهفتاد وپنج کیلو چرس ،که مشمول دو پاکت هیروهین نیز میباشد، در موتر که برای مشتریان گاز به فروش می‌رسانید، کشف و ضبط کرد.

آقای آرین افزود "پس از دریافت اطلاع پولیس مبارزه با مواد مخدر ی۱۷۵ کیلو مواد مخدر نوع چرس و دو پاکت هیروهین در موتر مازدا گاز فروش در کمر بند پل بگیم کشف و ضبط و دو تن از مظنونین دستگیرشدند".

به گفته مسوولین پولیس مبارزه بامواد مخدربدخشان دو تن از قاچاقبران نیز درپیوند به این رویداد بازداشت شده اند که قصد داشتنداین مواد مخدر را از فیض آباد به ولایت تخار انتقال دهند که در کمربند امنیتی شناسایی و بازداشت شدند.

مسئولین پولیس مبارزه با مواد مخدر بدخشان تاکید دارند که همانند طالبان وداعشیان برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر تلاش‌هایشان بصورت جدی جریان دارد.

با این حال باشندگان بدخشان تلاش‌های نیروهای امنیتی در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر را ناکام می‌خوانند.

ضعف نهاد های دولتی

سیف الدین سایس، رئیس نهادهای جامعه مدنی بدخشان، با انتقاد از ضعف نهادهای حکومتی می‌گوید که قاچاقبران مواد مخدر پس از بازداشت دوباره آزاد می‌شوند.

آقای سایس گفت که "پولیس مبارزه با مواد مخدر قاچاقبران را شناسایی و دستگیر میکنند، اما نهاد های عدلی وقضایی درست پیگیری نمی کنند و یا با واسطه و فشار بزودی آزاد می شوند".

درهمین حال مسوولین اداره سارنوالی استیناف بدخشان از تلاش‌ها برای محکمه قاچاقبران مواد مخدر خبر می‌دهند. اما در مورد جزییات ارایه نکرده اند.

XS
SM
MD
LG