لینک های دسترسی

Breaking News

کام‌ایر پس از یک سال، پروازهای داخلی‌اش را آغاز می‌کند


شرکت هوایی خصوصی کام ایر، پس از یک سال توقف، پروازهای تجارتی خود را با طیاره‌های کوچک نوع (ATR42_500) به ولایت‌های بامیان، غور، بدخشان و فاریاب آغاز می‌کند.

شرکت هوایی کام ایر، پس از حملۀ مرگبار مهاجمان مسلح بر هوتل انترکانتیننتال در ماه جنوری سال گذشته که در آن شماری از ماموران این شرکت کشته و زخمی شدند، پروازهای داخلی اش را متوقف کرد.

کپتان عزیز، معاون عملیاتی شرکت هوایی کام ایر در افغانستان امروز شنبه (۱۳دلو) در بامیان گفت که این شرکت نخستین پرواز امتحانی‌ خود را از ولایت بامیان آغاز کرده است.

آقای عزیز، گفت که به منظور ایجاد سهولت ترانسپورتی برای باشندگان ولایات بامیان، بدخشان، غور و فاریاب، این شرکت بزودی پروازهایش را آغاز خواهد کرد.

به گفته او :" طیاره های بزرگ نمی‌توانند در ولایات بامیان، بدخشان، غور و میمنه پرواز کنند و ما طیاره های کوچک مخصوص میدان‌های این ولایت‌ها خریداری کردیم".

نبود پرواز‌های هوایی به ولایات دور افتاده افغانستان بخصوص بامیان از چالش‌های عمدۀ باشندگان این ولایت است. اما مقام‌های محلی و باشندگان بامیان می‌گویند که با آغاز این پروازها بخشی از مشکلات مردم حل خواهد شد.

بامیان از ولایات سیاحتی افغانستان است که سالانه هزاران سیاح داخلی و صدها سیاح خارجی از آن دیدن می‌کنند. اما نبود پروازهای تجارتی خصوصی و نا امنی در مسیرهایکابل_بامیان، در یک سال اخیر این صنعت را نیز متأثر ساخته است.

عبدالرحمن احمدی، سخنگوی والی بامیان در این باره گفت: " امسال تلفات جانی از اثر نا امنی راه‌های مواصلاتی بامیان نداریم اما آمار سیاحان داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته به دلیل نبود پرواز‌های هوایی خصوصی کاهش یافته است".

شرکت هوایی کام ایر گفته است که در حال حاضر طیاره‌های کوچک(ATR42_500) این شرکت، هفته دو پرواز تجاری به بامیان انجام می‌دهد اما در صورت نیاز این پروازها افزایش خواهد یافت.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG