لینک های دسترسی

Breaking News

تمایل روسیه به تمدید زمان آتش بس موقت در سوریه


"نیروهای حکومت بشارالاسد یکبار دیگر در جریان بمباران شهر حلب از گاز زهرناک و مرگبار استفاده کرده اند"

روسیه مایل است تا عملیات نظامی خود را فراتر از توقف سه ساعته در روز، در شهر حلب افزایش دهد.

مقامات سازمان ملل متحد که همچنان گزارش های تازه در مورد استفادۀ گاز کمیایی زهرناک توسط نیروهای رئیس جمهور اسد در شهر حلب را تحقیق می کنند گفته اند که مسکو میخواهد در مورد امکان افزایش زمان وقفه در عملیات نظامی خود در این شهر، مذاکره کند.

وزارت دفاع روسیه دیروز اعلام کرد که به خاطر ایجاد زمینۀ بهتر انتقال امداد های بشری به غیر نظامیان گیرمانده در شهر حلب، عملیات نظامی خود را در این شهر هر روز برای سه ساعت متوقف کند.

بر اساس اظهارات وزیر دفاع روسیه، قرار بود نیرو های روسی، سر از ساعت ده صبح امروز، عملیات نظامی شان را موقتاً توقف دهد، اما گزارش ها حاکیست که نبرد کماکان ادامه پیدا کرده است و آتش بسی نافذ نگردید.

محمد رشید، سخنگوی یکی از گروه های مخالف بشار الاسد، گفته است که در کنار نافذ نشدن آتش بس وعده داده شده، امروز طیاره های روسی بر فضای شهر حلب فعالیت بیشتر داشته اند.

در عین حال کارمندان صحی و همچنان یک گروه مدافع حقوق مدنی در سوریه ادعا میکنند که دیروز در یک حملۀ هوایی بر شهر حلب، سلاح کیمیاوی به کار رفته

و چهار نفر در نتیجۀ مسمومیت با گاز زهرآگین، به هلاکت رسیده اند. از جانبی هم، گروهی از داکتران شهر حلب، نامه ای را عنوانی بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده فرستاده و با شرح وضعیت اسفناک حلب، از او خواسته اند که اقدام کرده و محاصره ها و حملات علیه غیرنظامیان را پایان بخشد.

نظامیان سوری، چهارشنبۀ گذشته نیز متهم شدند که با پرتاپ چهار بمب بیرلی در حلب که یکی آن حاوی گاز زهرناک کلورین بوده، جان سه غیر نظامی را گرفته اند.

سازمان ملل متحد به خاطر پاسخ دقیق در مورد این اتهامات، گفته است که نیازمند زمان و تحقیق بیشتر است. بر اساس آمار های سازمان ملل متحد، حدود ۳۰۰ هزار نفر در شهر حلب، در حال حاضر به کمک های اولیۀ بشری دسترسی ندارند.

XS
SM
MD
LG