لینک های دسترسی

Breaking News

امازون با پرتاب ماهواره‌های آزمایشی، وارد رقابت با اسپیس ایکس شد


شرکت امازون، یکی از غول‌های فناوری جهان، روز جمعه ششم اکتوبر (۱۴ میزان) نخستین ماهواره‌های آزمایشی خود را برای ارایه خدمات انترنتی به فضا پرتاب کرد. این اقدام امازون را وارد رقابت مستقیم با شبکه ستارلینک ایلن مسک می‌کند.

شرکت امازون قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴، ۳۲۳۶ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد و پوشش انترنتی خود را در سراسر جهان تا اخیر سال آینده آغاز کند.

این شرکت در ابتدا قرار بود از راکت ولکان شرکت United Launch Alliance برای فرستادن ماهواره‌های آزمایشی استفاده کند، اما مشکلاتی که در این راکت بوجود آمد، باعث شد که امازون به راکت اطلس این شرکت روی بیاورد.

اسپیس ایکس، شرکت رقیب امازون که مالک آن ایلن مسک است، از سال ۲۰۱۸ تا اکنون بیش از پنج هزار ماهوارهٔ ستارلینک را به فضا پرتاب کرده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۴ میلادی، ۴۲ هزار ماهواره را در مدار زمین قرار دهد.

یوتلست ون‌وب (Eutelsat OneWeb )، شرکت اروپایی، نیز ماهواره‌های انترنتی را به فضا پرتاب می‌کند. این شرکت تا اکنون نزدیک به۶۰۰ ماهواره را به فضا پرتاب کرده است.

پرتاب ماهواره‌های آزمایشی امازون، نشانه‌ای از افزایش رقابت در بازار خدمات انترنتی ماهواره‌ای است. این رقابت می‌تواند منجر به کاهش قیمت‌ها و بهبود کیفیت خدمات برای کاربران شود.

گروه

XS
SM
MD
LG