لینک های دسترسی

Breaking News

رسل: امریکا حامی زنان افغان بود و باقی خواهد ماند


مصاحبه کترین رسل با تلویزیون آشنا
نماینده خاص وزارت خارجه در امور زنان به تعهد ایالات متحده بر حمایت از زنان افغان در طول سالیان اینده تاکید ورزید و گفت که ایالات متحده مبلغ بیشتر از دوصد ملیون دالر را برای تقویت و حفظ دست آورد های زنان افغان در پنج سال آینده اختصاص داده است.

سفیر رسل که سال قبل به این سمت گماشته شد می گوید نشست با زنان افغان در صدر اولویت های وی قرار داشت" افغانستان در صدر اولویت های من قرار داشت، یکی از اولین سفر های من منحیث سفیر حسن نیت ، در ماه نومبر به افغانستان بود. با تعداد زیاد زنان و دختران افغان ملاقات کردم، همچنان با یک عده مردانی که در مورد موضوعات مورد نگرانی من مثل موضوعات اقتصادی، اجتماعی، و قدرتمند سازی زنان و دختران در کشور شان علاقمند بودند، صحبت کردم."

خانم رسل می گوید زنان افغان در یک دهه گذشته واقعا زحمت کشیده اند، کار کردند و در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشورشان سهیم بوده اند.

خانم کترین در رابطه به سهمگیری زنان در روند صلح می گوید" در وظیفه خود یک چیزی را که من خواستار آن استم، و از آن حمایت می کنم، سهمگیری زنان در پروسه های صلح در سراسر جهان است. ما دیدیم که در پروسه های صلح که زنان شامل نبوده اند، آن پروسه ها موفق نبوده."
رسل: رئیس جمهور اوباما به پیشرفت زنان افغان افتخار می کند
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00


کترین رسل در رابطه به مصالحه با طالبان و و سهمگیری شان در حکومت آینده افغانستان گفت آنها باید نخست به حقوق زنان و قانون اساسی کشور احترام قایل شوند" در مورد سهمگیری طالبان در حکومت آینده، ایالات متحده واضحا گفته است که تنها در صورتی امکان پذیر است که طالبان بگویند که قانون اساسی کشور را کاملا قبول دارند، قانونی که حق سهمگیری کامل زنان را در همه امور کشور تصدیق می کند. آنها همچنان باید خشونت را رد کنند. اگر این الزامات بر آورده نگردد، به نظر ما اصلا آغازی برای روند صلح وجود نخواهد داشت."

نماینده خاص وزارت خارجه می گوید رئیس جمهور اوباما و زنان امریکا به پیشرفت های زنان افغان افتخار می کنند. او می گوید که حقوق زنان باید شناخته شود، حفظ گردد، و سهمگیری کامل شان در همه عرصه ها باید تضمین شود.
XS
SM
MD
LG