لینک های دسترسی

Breaking News

عفو بین‌الملل: سربازان امریکایی در حملات هوایی از احتیاط کار بگیرند


سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به کشته شدن دست‌کم ۱۸ غیرنظامی در نتیجۀ عملیات هوایی نیروهای خارجی در ننگرهار می‌گوید که وارد شدن تلفات بر غیرنظامیان در جریان این حملات بر مواضع داعش در ننگرهار قابل قبول نیست.

مقام‌های امنیتی ولایت ننگرهار روز گذشته تایید کردند که در اثر حملۀ طیارۀ بی سرنشین بر ولسوالی خوگیانی این ولایت، ۱۸ غیرنظامی کشته شده و شش غیرنظامی دیگر زخم برداشته اند.

سازمان عفو بین‌الملل روز پنجشنبه ۱۹ سپتمبر (۲۸ سنبله) در اعلامیه‌ای این رویداد را محکوم کرده و گفته است که سربازان امریکایی در جریان عملیات‌های هوایی شان به زندگی غیرنظامیان توجه کرده و در حملات هوایی از احتیاط کار بگیرند.

سازمان عفو بین‌الملل حملهٔ انتحاری طالبان در زابل که در آن ده‌ها غیرنظامی کشته و زخمی شدند را نیز تقبح کرده و از طرف‌های درگیر جنگ خواسته است که به ادامه خشونت‌ها در افغانستان پایان دهند.

در همین حال، دگروال سنی لگیت، یکی از سخنگویان نیروهای امریکایی در افغانستان به الجزیره گفته است که نیروهای خارجی در ولسوالی خوگیانی ننگرهار، مواضع گروه داعش را هدف حملات هوایی قرار داده که در این رویداد تلفات زیاد بر جنگجویان این گروه وارد شده است.

آقای لگیت افزوده است که آنان ادعاهای منبی بر وارد شدن تلفات بر غیرنظامیان در جریان عملیات‌های هوایی نیروهای خارجی در این ولایت را بررسی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG