لینک های دسترسی

Breaking News

احمد هنایش خبرنگار افغان در حمله‌ای در اسلام‌آباد به شدت زخمی شد


سمت راست احمد هنایش خبرنگار رادیو آزادی
سمت راست احمد هنایش خبرنگار رادیو آزادی

به گزارش رسانه‌های پاکستانی، احمد هنایش، خبرنگار افغان شب گذشته سوم اپریل (۱۵ حمل) بر اثر حمله افراد مسلح ناشناس در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان به شدت مجروح شد.

بر اساس گزارش‌ها، هنگامی که احمد هنایش ساعت ۱۱ شب از یک ورزشگاه در منطقه جی۶ اسلام‌آباد به سمت محل سکونت خود در همان محل در حال حرکت بود، افراد مسلح ناشناس سوار بر موترسایکل بر وی گلوله‌باری کردند که که در نتیجه از ناحیه سر و پاها زخم برداشت.

این خبرنگار افغان پس از این حمله به شفاخانه منتقل شده و داکتران وضعیت صحی وی را قناعت‌بخش توصیف کرده اند.

احمد هنایش که با بخش افغانستان رادیو آزادی (رادیو اروپای آزاد) به حیث خبرنگار کار می‌کند، مسوولیت یک رادیوی خصوصی را در پروان نیز به دوش دارد.

تا اکنون هدف حمله بر احمد هنایش مشخص نشده است.

سازمان حمایت از خبرنگاران پاکستانی موسوم به شبکه آزادی (Freedom Network) روز پنجشنبه چهارم اپریل (۱۶ حمل) در شبکه ایکس در مورد این حمله نوشت که احمد هنایش به پولیس پاکستان گفته است که افراد مسلح از او موبایلش را خواستند، اما زمانی که او از این کار امتناع کرد، هدف گلوله‌باری قرار گرفت.

اما تا اکنون احمد هنایش این اظهارات را تایید نکرده و رادیو آزادی هم در این خصوص تبصره نکرده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان حمله به احمد هنایش را به شدت محکوم کرد و از حکومت پاکستان خواست تا این رویداد را شفاف بررسی کند.

این مرکز با نشر خبرنامه‌ای گفت که یک فرد مسلح ناشناس که سوار بر موتورسایکل بود، سه گلوله به سمت احمد هنایش شلیک کرد که یکی از گلوله‌ها به سر و دو گلوله به پاهایش اصابت کرد.

مرکز خبرنگاران افغانستان می‌گوید که احمد هنایش یک سال پیش با اعضای خانواده‌اش از افغانستان به پاکستان رفت و در اسلام‌آباد پایتخت این کشور اقامت گزید.

پس از اگست ۲۰۲۱، زمانی که طالبان قدرت را در افغانستان دوباره به دست آوردند، مانند دیگر افغان‌ها، صدها خبرنگار به کشورهای خارجی، به ‌ویژه پاکستان و ایران نقل مکان کرده ‌اند.

گروه

XS
SM
MD
LG