لینک های دسترسی

Breaking News

مروری به مرگبارترین حوادث قطار آهن در هند در بیش از چهار دههٔ گذشته


در تازه‌ترین حادثهٔ قطار آهن در هند، ۲۸۸ نفر روز جمعه دوم جون (۱۲ جوزا) زمانی جان باختند که سه قطار آهن در ایالت اودیشای هند با هم تصادم کردند؛ در این حادثه بیش از ۹۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

هند همواره شاهد رویدادهای مرگبار حادثهٔ قطار آهن بوده است که در اینجا به شرح چند رویداد عمدهٔ آن پرداخته می‌شود.

در ماه جون ۱۹۸۱ میلادی، دست‌کم ۸۰۰ نفر پس از آن کشته شدند که یک طوفان شدید توام با گردباد سبب شد تا هفت واگن عقب یک قطار مسافربری به دریا سقوط کرد.

یک قطار آهن سریع السیردر ماه جولای ۱۹۸۸ در جهیل موسوم به کویلون واقع در جنوب هند سقوط کرد که در اثر آن دست‌کم ۱۰۶ نفر جان باختند.

در اگست ۱۹۹۵ میلادی دو قطار آهن در ۲۰۰ کیلومتری دهلی‌ جدید، پایتخت هند، با هم تصادم کردند که موجب کشته شدن حداقل ۳۵۰ نفر شد.

در اگست ۱۹۹۹ دو قطار آهن در شهر کلکته، پایتخت بنگال غربی،‌ با هم تصادم کردند که در اثر آن دست‌کم ۲۸۵ نفر جان‌های شان را از دست دادند.

در اکتوبر ۲۰۰۵ میلادی، چندین واگن قطار آهن مسافربری در جنوب ایالت اندرا پردیش از خط آهن منحرف شدند. در این حادثه حداقل ۷۷ نفر کشته شدند.

در جولای ۲۰۱۱، انحراف یک قطار آهن از مسیرش در منطقهٔ فاتح‌پور در ایالت اتراپردیش هند سبب کشته شدن نزدیک به ۷۰ نفر شد. در این حادثه بیش از ۳۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

در نومبر ۲۰۱۶، یک قطار سریع السیر در ایالت شمالی اتراپردیش از خط ریل منحرف شد که در اثر آن ۱۴۶ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

در جنوری ۲۰۱۷ میلادی، چندین واگون یک قطار آهن مسافری بری در ایالت جنوبی اندرا پردیش از خط ریل منحرف شدند. در این حادثه دست‌کم ۴۱ نفر کشته شدند.

در ماه اکتوبر ۲۰۱۸ میلادی، یک قطار آهن شهری از میان جمعیتی که برای برگزاری جشنواره‌ای در شهر امریتسر واقع در شمال هند در خط ریل تجمع کرده بودند، عبور کرد که در اثر آن حداقل ۵۹ نفر کشته و ۵۷ نفر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG