لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس پیشین شورای ولایت هرات به هشت ماه حبس محکوم شد


محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، در نشست علنی، کامران علیزایی، رئیس پیشین شورای ولایتی هرات، را به دلیل سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی به هشت ماه حبس محکوم کرد، اما بر اساس حکم محکمۀ سومی علیزایی با پرداخت ضمانت نقدی از بند آزاد شد.

اتهامات مداخله به امور کار سارنوالی، هتک حرمت به سارنوالان و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفوی بر کامران علیزایی وارد شده است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی و مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، در مورد تصمیم روز چهارشنبه محکمۀ استیناف گفت که در یک جلسۀ علنی دادگاه تمامی جوانب قضیه حاضر بودند.

آقای رسولی گفت "در جلسۀ قضایی علنی مؤرخ ۲۵ ثور ۱۳۹۶، به حضورداشت طرفین قضیه، قضات محترم به اتفاق آرا طبق حکم ماده ۵۴ قانون تشکیل و صلاحیت قوه قضایه و ماده ۲۶۷ قانون اجرات جزایی در ارتباط به فیصلۀ محکمۀ ابتدایی، تجدید نظر داشتند و متهم قضیه را محکوم به هشت ماه حبس تنفیذی کردند".

در هفتم ماه حمل، محکمۀ ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، در غیاب کامران علیزایی، او را به دو نیم سال زندان محکوم کرده بود، اما او به اساس تصمیم محکمه دوم با ضمانت تا جلسه محکمه استیناف رها شد.

محکمه استیناف هم تا فیصله جلسه قضایی محکمه سوم، او را از قید آزاد ساخت.

آقای رسولی گفت، محکمه ابتدائیه پس از محکوم کردن آقای علیزایی به دو نیم سال زندان، او را با ضمانت معتبر رها کرده بود.

در محکمه ابتدائیه علنی رئیس شورای ولایتی هرات، علیزایی حاضر نبود.

XS
SM
MD
LG