لینک های دسترسی

Breaking News

گروه جدایی طلب عرب مسوولیت بم گذاری را در ایران پذیرفت


این بم گذاری ها در ولایت خوزستان ایران صورت گرفته است

این گروه همچنین تهدید کرده است تا در سال آینده حملات بیشتری را سازماندهی کند. این حمله در حالی صورت گرفته است که پس از لغو تعزیرات اقتصادی از سوی قدرت های جهان، ایران در تلاش است تا تولید تیل خود را افزایش دهد.

رسانه های دولتی و مقامات ایرانی تا حال در مورد ادعای جنبش عربی مبارزه طلبی برای آزادی اهواز که مسوولیت این حملات را بر عهده گرفته است، چیزی نگفته اند.این دو بم گذاری صبح روز سه شنبه در ولایت خوزستان ایران صورت گرفت.

تندروان این گروه ویدیوی انفجاری یکی از لوله های تیل را از طریق انترنت نشر کردند.

در اعلامیۀ این گروه جدایی طلب آمده است که بم گذاری در پاسخ به نشر لست ۲۹ شرکت بین المللی است که از سوی وزارت نفت ایران واجد شرایط دواطلبی شناخته شده اند.

این گروه همچنین هشدار داده است که سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال های گذشته بسیار متفاوت خواهد بود، زیرا آنان پلان های تفصیلی را روی دست دارند تا عملیات عمدۀ را بر ضد دولت ایران، سازماندهی کنند.

حملات همآهنگ شده بر لوله های تیل ایران، ممکن تلاش های تهران را برای به دست آوردن پول نقد که به دلیل تعزیرات بین المللی از دست داده بود، با مشکل مواجه کند.

پس از توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهان، ایران تولید تیل خود را به ۳.۸ بیرل در روز افزایش داده است.

پس از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ میلادی در ایران، حکومت این کشور تا اندازۀ با نا آرامی های جدایی طلبان کردی در شمالغرب، بلوچ ها در شرق و عرب ها در جنوب ایران، مواجه بوده است. اما در ماه های گذشته، حملات این گروه در ایران گسترده تر شده است.

XS
SM
MD
LG