لینک های دسترسی

Breaking News

معاونیت ریاست جمهوری به عطا نور "پیشنهاد نشده" است


ارگ خبر پیشنهاد معاونیت اول ریاست جمهوری به عطا محمد نور را رد کرده است

سخنگوی سرپرست ولایت بلخ پیشنهاد کرسی معاونیت اول ریاست جمهوری به عطا محمد نور را شایعه خوانده و می گوید که در گفتگو های سرپرست ولایت بلخ با رئیس جمهور، حتی در باره موقف آقای نور گفتگو هم نشده است.

منیر احمد فرهاد سخنگوی سرپرست ولایت بلخ در مصاحبه با تلویزیون آشنا صدای امریکا تاکید ورزید که در پخش خبر پیشنهاد کرسی معاون اول ریاست جمهوری به آقای نور، سو تفاهم صورت گرفته است.

قبل از این عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ در مصاحبۀ با بی‌بیسی فارسی گفته است که در جریان مذاکرات او با ارگ ریاست جمهوری، از سوی برخی مقامها در کابل، به او پیشنهاد معاونیت اول شده است.

به گفتۀ آقای فرهاد این پرسش از سوی یک فرد عادی در نشست های غیر رسمی از آقای نور شده بود که اگر پست معاونیت اول ریاست جمهوری به شما پیشنهاد شود، حاضر به پذیرش آن خواهد بود یا خیر؟ اما اقای نور در پاسخ به این پرسش گفته است که پست معاونیت اول ریاست جمهوری سهم ازبک ها است.

سخنگوی سرپرست ولایت بلخ همچنان گفته است که تاکنون چنین درخواستی از مقام های بلند پایه به آقای نور نشده است.

دفتر ریاست جمهوری نیز پیشنهاد معاونیت اول ریاست جمهوری به عطا محمد نور را رد کرده است.

مقام معاونیت ریاست جمهوری به عطا "پیشنهاد نشده" است
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:13 0:00

قبل از انکه ارگ ریاست جمهوری روی این شایعه ابراز نظر کند، آوازۀ پیشنهاد کرسی معاونیت اول ریاست جمهوری به عطامحمد نور واکنش عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری را برانگیخت و دفتر وی نیز از ریاست جمهوری خواستار وضاحت روی این موضوع شده بود.

عنایت‌الله بابر فرهمند رئیس دفتر عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری گفته است که "ما می خواهیم ارگ به ادعاهای آقای نور در مورد مذاکراتی که در آن به او پست معاونیت اول پیشنهاد شده است، توضیح بدهد. ما با شدیدترین الفاظ چنین ادعاها را تقبیح می کنیم و در مورد آن ابراز انزجار مینماییم."

رئیس دفتر عبدالرشید دوستم همچنان در صفحۀ رسمی فیسبوک اش نوشته است به پیشنهاد که به سرپرست ولایت بلخ شده اعتنایی ندارند.

آقای فرهمند نوشته است" به پیشنهادی که به او در مورد معاونیت اول شده، هیچ اعتنا و بهایی قایل نیستیم، چرا که لقمۀ بسیار بزرگتر از دهان عطا محمد نور و حامیان جدیدش میباشد. ما خواستار روشن شدن دلایل مبدل شدن معاونیت اول ریاست جمهوری به جزیرهی در درون حاکمیت میباشیم. جنرال دوستم یک شخص واحد نیست."

خبر پیشنهاد کرسی معاونیت اول ریاست جمهوری به عطا محد نور در حالی رسانه های افغانستان را پیچانیده است که در چند هفتۀ اخیر، مذاکرات میان آقای نور و ارگ ریاست جمهوری جریان دارد داشته و به گفتۀ خودش (عطامحمد نور) از سمت سرپرستی ولایت بلخ کنار میرود.

XS
SM
MD
LG