لینک های دسترسی

Breaking News

نور: در قدرت سهیم باشیم و تصامیم بزرگ با ما مشورت شود


آقای نور گفته است که پاسخ رئیس جمهور غنی به خواست‌هایش مثبت بوده است

سرپرست ولایت بلخ و رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان، از ادامۀ تماس‌هایش با رئیس جمهور محمد اشرف غنی در مورد دادن سهم بیشتر به جمعیت اسلامی در قدرت سیاسی خبر داد.

عطا محمد نور در مراسم تسليم دهي كمك ۵۰۰ هزار دالری يك شركت خصوصي برای ساخت مسجد روضۀ مزار شریف گفت که گفتگوهای وی با رئیس جمهور غنی مبنی بر سهیم بودن در قدرت و تصمیم‌گیری‌های بزرگ و استراتیژیک ادامه دارد.

آقای نور گفت"به رئیس صاحب جمهور مطرح کردیم که در قاعدۀ قدرت ما سهم داشته باشیم، در تصمیم‌گیری‌های کلان، استراتیژیک و ملی در مشوره باشیم و در مسایل ملی و بین المللی آنچه که ایجاب می‌کند، ما سهم خود را از جانب مردم خود داشته باشیم."

به گفتۀ سرپرست ولایت بلخ، تا ایندم جواب رئیس جمهور غنی و تیم همکار وی مثبت بوده است. او گفت "ما از جواب شان، نحوۀ برخورد شان و اطمینان شان راضی استیم و یک قسمت قدم‌های عملی هم برداشته شده است."

آقای نور همچنان گفت که رئیس جمهور غنی از وی خواسته است تا از روند صلح و از سیاست خارجی حکومت وحدت ملی پشتیبانی کرده، مردم را به دفاع از حکومت بیسج کند و نیز در دفع هرگونه چالش امنیتی کمک کند.

سرپرست ولایت بلخ همچنان تاکید کرد که علاقمند است از مقامش كنار برود و اين كرسي را به شخص ديگري بسپارد، اما تصریح کرد که بودن و یا نبودن وی در سمت ولایت بلخ، در اجندای گفتگوهای وی با رئیس جمهور شامل نیست.

برکناری آقای نور از سمت ولایت بلخ یا هم گزینش شخص دیگری به صفت والی بلخ یکی از چالش‌های سیاسی از آغاز کار حکومت وحدت ملی تا کنون بوده است.

ظاهراً آقای نور با ابراز آماده‌گی برای کناره گیری از سمت ولایت بلخ، به گفتۀ آگاهان شاید از آدرس حزب جمعیت اسلامی افغانستان در تلاش احراز کرسی مهمی در حکومت باشد.

پیش از این نیز عطا محمد نور چندین بار گفته بود که به خاطر تامین منافع بزرگ سیاسی در افغانستان، گفتگو‌های وی با سران حکومت وحدت ملی ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG