لینک های دسترسی

آمادگی آسترالیا و امریکا برای خروج قوای هالندی از افغانستان


آمادگی آسترالیا و امریکا برای خروج قوای هالندی از افغانستان

وزیر دفاع آسترالیا می گوید زمانی که عساکر هالندی در ماه آگست افغانستان را ترک نمایند، ایالات متحدۀ امریکا رهبری قوای خارجی را در ولایت جنوبی ارزگان به عهده خواهد گرفت.

جان فولکنر به روز چهارشنبه در جریان کنفرانسی مطبوعاتی این خبر را اعلان نموده گفت آسترالیا یک آمر ملکی جدید را جهت رهبری ماموریت بازسازی در ارزگان تعیین خواهد نمود.

وی همچنان گفت قرار است عساکر آسترالیایی مسؤلیت امنیتی را در ظرف دو تا چهار سال دیگر به قوای ملی افغان بسپارند.

آسترالیا در حدود ۱۵۰۰ عسکر در افغانستان دارد که اکثریت شان در ولایت ارزگان مستقر می باشند.

استرالیا از سال ۲۰۰۱ که برای شکست طالبان به ماموریت تحت رهبری امریکا پیوست، شانزده عسکرش هلاک گردیده است.

هالند در حدود ۱۶۰۰ عسکر در ولایت ارزگان دارد.

در عین زمان ناتو به روز چهارشنبه گفت در اوایل این هفته در جریان عملیات نیرو های بین المللی و قوای امنیتی افغان چندین عضو کلیدی شورشیان در ولایت پکتیا به قتل رسیده اند.

ناتو گفت حملات دو روزه به کمک مردم قریه در منطقۀ جانی خیل ولایت پکتیا صورت گرفت که آنها مانع فرار جنگجویان خارجی از منطقه گردیدند.

ناتو گفت در جریان عملیات مشترک یک قوماندان منطقه، مربوط شبکۀ حقانی، گروهی از طالبان مرتبط به القاعده و شبکۀ که جنگجویان خارجی را کمک نموده است، نیز کشته شده است. در این عملیات تعداد زیادی از شورشیان نیز کشته شدند.

همچنان به روز چهارشنبه ناتو گفت یکی از عساکرش در جریان بمباردمان در غرب افغانستان کشته شد.

خشونت در افغانستان قبل از تلاش های نظامی پلان شده به رهبری امریکا در شهر قندهار و ساحات شورشیان طالبان، رو به افزایش است.

قصر سفید می گوید به روز سه شنبه رئیس جمهور اوباما موضوع قندهار را از طریق کنفرانس تیلفونی با رئیس جمهور کرزی مورد بحث قرار داد.

XS
SM
MD
LG