لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ هوایی ائتلاف به رهبر عربستان در یمن ۲۵ کشته بر جا گذاشت


آرشیف: در جنگ داخلی یمن که از آن ۲۷ ماه می گذرد، بیش از ۱۰ هزار نفر کشته شد و بیش از سه میلیون دیگر از خانه های شان بی جا شده اند

در نتیجۀ حملۀ هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در ولایت شمالی صعده در یمن، حد اقل ۲۵ یمنی کشته شده است.

اما مقامات عربستاان سعودی تا حال در مورد این حمله تبصره نکرده اند.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن که درحال حاضر در تبعید در عربستان سعودی به سر می برد و از حمایت ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بر خوردار است، تلاش می کند تا قلمرو های که توسط شورشیان حوثی تصرف شده است، پس بگیرد.

حوثی ها که صنعا، پایتخت یمن، و بسیاری از مناطق شمالی آن کشور را در تصرف خود دارند، از حمایت ایران برخوردار اند.

مقامات صحی در مناطق تحت کنترول حوثی ها گفته اند که دو حملۀ هوایی بر یک مارکیت صورت گرفت که در نتیجۀ آن ۲۵ نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی گردید.

اما خبرگزاری رویترز نوشته است که تا حال نتوانسته است تا تلفات حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن را به صورت مستقل تائید کند، زیرا محل حمله بسیار به خط مقدم جنگ نزدیک است، اما بسیاری از رسانه های یمنی، گزارش مشابهی را نشر کرده اند.

حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در ماه مارچ ۲۰۱۷ نیز زمان موجب کشته شدن ۲۲ نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد که طیاره این ائتلاف یک مارکیت را در غرب یمن هدف قرار داد.

از سال ۲۰۱۴ میلادی یعنی زمانیکه حکومت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن، توسط شورشیان حوثی از قدرت خلع گردید، تا حال بیش از ۱۰۰۰۰ نفر در آن کشور کشته شده است؛ بیش از سه میلیون یمنی از خانه های شان بی جا شده اند و در نهایت بخش اعظم زیر بنا های آن کشور، از بین رفته است.

در ماه مارچ ۲۰۱۵ میلادی، عربستان سعودی ائتلاف را تشکل داد تا شورشیان حوثی را که از حمایت ایران بر خوردار اند، هدف قررا بدهد. شورشیان حوثی از علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن نیز حمایت می کنند و حامیان آقای صالح چندین بار بر قلمرو عربستان سعودی، راکت پرتاب کرده اند.

XS
SM
MD
LG