لینک های دسترسی

Breaking News

حملهٔ هوایی جان ۲۰ نفر را در یمن گرفت


یک حمله هوایی در یمن،امروز هفت اگست (۱۷ اسد) جان ۲۰ نفر، به شمول هفت کودک را گرفت.

یک سازمان امدادرسانی و شورشیان حوثی گفته اند که این حمله دیروز در ولایت الجوف صورت گرفت.

یک مقام صحی محلی گفته است که در این حمله، هفت نفر زخمی شده اند.

او گفت که در این حمله یک کاروان وسایط غیرنظامی هدف قرار گرفت.

ساکنان محل به خبرگزاری فرانس پرس تایید کرده اند كه زنان و كودكان شامل کشته شدگان حمله هوایی اند، که به گفته آن‌ها منازل مسکونی را هدف قرار داد.

موسسه حفاظت از کودکان (save the children) گفته است که هفت کودک در بین کشته شدگان بوده و چندین تن دیگر، عمدتا زنان و کودکان شدیداً زخمی شده اند.

زویر ژوبرت، رییس ساحوی این سازمان خیریه بریتانیایی در یمن گفت: "در کمتر از یک ماه حداقل ۱۷ کودک در نتیجه حملات در یمن جان باخته اند."

وی در بیانیه‌ای گفت: "ما این حمله را به شدت محكوم می‌كنیم و از همه طرف های متخاصم می خواهیم كه قوانین بین المللی بشردوستانه را رعایت كنند."

لیزا گرندی، هماهنگ کنندهٔ کمک های بشردوستانهٔ ملل متحد برای یمن گفت: "اگرچه هنوز تعداد قربانیان تایید نشده است، اما شرکای ما گزارش داده اند که نه کودک کشته و هفت تن دیگر زخمی شده اند… مانند دیگر اعمال خشونت علیه غیرنظامیان، این تکان دهنده و کاملاً غیرقابل پذیرش است."

هنوز مشخص نشده که چه کسی این حمله هوایی را انجام داده است.

یمن از سال ۲۰۱۵ به اینسو درگیر جنگ داخلی است و ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی به حمایت از دولت حملات هوایی را علیه شورشیان حوثی تحت حمایت ایران که بسیاری از ساحات شمالی یمن را کنترول می کنند،‌ براه می‌اندازد.

از شروع این جنگ تا حال ده ها هزار نفر کشته شده اند، و سازمان ملل متحد وضعیت در این کشور را بدترین بحران بشری در جهان توصیف کرده است.

XS
SM
MD
LG