لینک های دسترسی

Breaking News

راسخ: اردو طرح ترورم را داشت؛ وزارت دفاع: اسلحۀ غیرقانونی حمل می‌کرد


در حالی که ولسی جرگۀ افغانستان از شیوۀ برخورد نیروهای امنیتی با نمایندگان مردم انتقاد می‌کند و حمله بر شماری از نمایندگان را پرسش‌برانگیز می‌خواند، اما وزارت دفاع این انتقادها را رد کرده است.

مهدی راسخ، عضو ولسی جرگه امروز ۲۱ اپریل (اول ثور) مدعی شد که اردوی ملی در ولسوالی بهسود میدان وردک، موتر حامل وی را محاصره و هدف گلوله‌باری قرار داده است.

آقای راسخ، این اقدام نظامیان افغان را طرحی برای "ترور" خودش خواند و خواستار رسیدگی جدی این رویداد شد.

اما وزارت دفاع افغانستان این ادعا را رد کرد.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت به صدای امریکا گفت که این نمایندۀ مردم در یکی از ایست‌های بازرسی امنیتی به دلیل حمل اسلحۀ غیرقانونی متوقف شده بود.

او افزود که اسلحۀ به دست آمده از نزد این عضو ولسی جرگه به قوماندانی امنیۀ میدان وردک سپرده شده است.

ریحانه آزاد عضو دیگر ولسی جرگه برعلاوۀ حمله بر مهدی راسخ، برخورد تحقیرآمیز چند روز پیش پولیس با منشی این شورا را غیرقابل پذیرش خواند و تاکید کرد که از حیثیت مجلس به عنوان خانه ملت پاسداری شود.

شاهپور حسن‌زی، نمایندۀ مردم لوگر در ولسی جرگه نیز از خاموشی رییس مجلس در برابر برخوردهای نامناسب حکومت با اعضای مجلس انتقاد کرد.

نیلوفر ابراهیمی، نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس نیز گفت که حکومت با شیوه‌های گوناگون در تلاش خاموش‌ساختن صداهای منتقد حکومت است.

میررحمان رحمانی، رییس ولسی جرگه در حالی که از قربانی نظامیان افغان در مبارزه با هراس‌افگنی تقدیر کرد، گفت که شماری از افراد و اشخاص با استفاده از لباس نظامی با مردم و نمایندگان ملت برخورد غیرمسلکی دارند که پذیرفتنی نیست.

آقای رحمانی، به کمیسیون‌های مصوونیت، حقوق و امتیازات وکلا و امنیت داخلی وظیفه سپرد که این موضوع را بررسی و نتیجه را به جلسۀ عمومی ارایه کنند.

ریاست جمهوری افغانستان تا اکنون در این مورد واکنش نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG