لینک های دسترسی

Breaking News

مغاره‌های تاریخی بامیان، پناهگاه معتادان مواد مخدر


مغاره های تاریخی بامیان، پناهگاه معتادان مواد مخدر
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنبال کنید.

ریاست مبارزه با مواد مخدر ولایت بامیان می‌گوید که بسیاری از معتادان مواد مخدر دراین ولایت در مغاره‌های تاریخی تپه الماس در مرکز شهر بامیان زندگی می‌کنند.

حسین نظری، رئیس مبارزه با مواد مخدر بامیان به صدای امریکا گفت:" وضعیت معتادان در بامیان نگران کننده است و حتی آنان به آب آشامیدنی صحی دسترسی ندارند و احتمال شیوع انواع امراض در نزد آنان وجود دارد."

آقای نظری می‌گوید که در سطح این ولایت به جز دو شفاخانۀ ۲۰ بستر، هیچ مرکز و شلتری برای معتادان وجود ندارد.

از سوی دیگر، شماری از معتادان از رویۀ ناسالم مردم با آنان شکایت کرده می‌گویند که آنان از مجبوری در مغاره های کوه پناه آورده اند.

حسن یکی از معتادان به صدای امریکا گفت:" از هفت صبح به بعد ما را در بازار بامیان گشت و گذار کردن نمی‌گذارند٬ ما از مجبوری با این وضعیت خراب به مغاره ها پناه آوردیم".

در حال حاضر ده ها تن از معتادان بامیان در مغاره های تاریخی تپۀ الماس واقع در مرکز شهر بامیان زندگی می‌کنند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG